Reklama

Dostała wylewu, pracodawca ją zostawił. Wojewoda chce dać zezwolenie na pobyt

Opublikowano:
Autor:

Dostała wylewu, pracodawca ją zostawił. Wojewoda chce dać zezwolenie na pobyt  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Obywatelka Ukrainy, która doznała wylewu, pozostawiona przez pracodawcę ze Środy Wlkp. na przystanku autobusowym, ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia jej sprawy dotyczącej udzielenia przez wojewodę zezwolenia na pobyt w naszym kraju – informuje Biuro Prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 

Dodatkowo wojewoda Zbigniew Hoffmann skierował do komendanta wojewódzkiego policji wniosek o objęcie nadzorem śledztwa prowadzonego przez KPP w Swarzędzu.

 

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu prowadzone jest postępowanie dotyczące wydania zezwolenia na pobyt czasowy Ukrainki. Wniosek, jak informują służby wojewody, został już częściowo skompletowany i dotyczy zezwolenia ze względu na okoliczność wymagającą krótkotrwałego pobytu na terytorium RP, tj. do 6 miesięcy.

- Obowiązuje tu uproszczona procedura postępowania. Po uzupełnieniu braków formalnych wszczęte zostanie postępowanie, które zostanie zakończone niezwłocznie po uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów, w tym informacji od lekarzy o konieczności pozostania pani Oksany na terytorium RP z uwagi na stan zdrowia – tłumaczy wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Pełnomocnikiem obywatelki Ukrainy został pracownik Konsulatu Honorowego Ukrainy w Poznaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE