Reklama

Do domów dostają się przez okna. Kradną biżuterię i sprzęt RTV

Opublikowano:
Autor:

Do domów dostają się przez okna. Kradną biżuterię i sprzęt RTV - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Policja ostrzega przed złodziejami, bo w wakacje - jak co roku - ich aktywność znacznie wzrasta.

 

 

 

Do domów jednorodzinnych włamywacze dostają się najczęściej przez okna lub drzwi tarasowe. Są to z reguły najsłabiej zabezpieczone elementy w mieszkaniach. Okres wakacyjny to czas, gdy szczególnie powinniśmy zadbać o zabezpieczenie nieruchomości, by włamywacze nie dostali się do nich, gdy my będziemy wypoczywać.

 

 

- Łupem złodziei pada dosłownie wszystko: dokumenty, biżuteria, pieniądze i sprzęt RTV. Należy więc odpowiedni zadbać o to, by dobytek w naszym domu był bezpieczny. Zdarza się, że okazja sama zachęca złodzieja do włamania się do danego budynku. Niezamknięte drzwi, uchylone okna na parterze i w piwnicach to szczegóły, które każdy włamywacz skrzętnie wykorzysta – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

W przypadku okna z PCV wystarczy mała szczelina by sprawca włożył tam rękę i bez problemu otwarł je od wewnątrz. Także duże, przeszklone drzwi tarasowe niewyposażone w dodatkowe zabezpieczenie, nie stanowią dla rabusia żadnej przeszkody. Jak złodziejom pokrzyżować plany? Jedną z zasad jest posiadanie solidnych drzwi wyposażonych w antywłamaniowe zamki. Okratowanie drzwi i okien w piwnicach też z pewnością będzie dodatkowym zabezpieczeniem. Z całą pewnością montaż systemu alarmowego jest także doskonałym zabezpieczeniem.

 

 


Bardzo ważna jest także zwykła sąsiedzka życzliwość. Gdy wyjeżdżamy na dłużej, poprośmy sąsiada by zwrócił uwagę na osoby chodzące w pobliżu naszego domu, samochody zatrzymujące się na dłużej przy naszej posesji. W razie gdyby sytuacja wydała mu się podejrzana, niech zawiadomi o takim fakcie właściciela oraz policję.

Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas twojej nieobecności zaopiekowała się twoim domem. Może zabrać ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję, aby potencjalni złodzieje nie zauważyli dłuższej nieobecności.

 

  • Nigdy nie zostawiaj kluczy w wyznaczonym miejscu !
  • Pamiętaj, aby za każdym razem, gdy wychodzisz/wyjeżdżasz z domu zamykać drzwi i okna.
  • Jeśli posiadasz załącz system alarmowy.
  • Przed dłuższym wyjazdem warto zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
  • Planując urlop, rozważ zdeponowanie w banku posiadanej gotówki.
  • Złodzieje typując dom do włamania, często wybierają ten z łatwiejszymi do pokonania zabezpieczeniami… Zainwestuj więc w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu…
  • Zdjęcia z wakacji zamieszczaj dopiero po powrocie z wakacji ! Fotki bezpośrednio z wyjazdu mogą być informacją o pozostawieniu dobytku bez opieki dla złodzieja!
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE