Reklama

Długie weekendy 2021. Kiedy wziąć urlop, żeby przedłużyć sobie wolne?

Opublikowano:
Autor:

Długie weekendy 2021. Kiedy wziąć urlop, żeby przedłużyć sobie wolne?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Długie weekendy 2021. Końcówka starego i początek nowego roku wiele osób skłania do zastanowienia się, jak ułożyć sobie urlop w ciągu nadchodzących 12 miesięcy. Jak to zrobić, żeby umiejętnie wykorzystać i pomnożyć swoje wolne?

 

 

 

Portal jarocinska.pl. przygotował zestawienie dni wolnych od pracy w 2021 roku. Dzięki temu będziemy mieli szansę zaplanować sobie długi weekend. 

 

Nowy rok niestety, nie będzie dla nas pod tym kątem zbyt szczodry. Przypadają w nim 254 dni robocze. Z kalendarza wynika, że ustawowo będą nam przysługiwały trzy długie weekendy:

na początku stycznia: 1 stycznia (Nowy Rok, piątek), 2 stycznia (sobota), 3 stycznia (niedziela);

na początku maja: 1 maja (Święto Pracy, sobota), 2 maja (niedziela), 3 maja (Święto Konstytucji, poniedziałek);

na przełomie października i listopada: 30 października (sobota), 31 października (niedziela), 1 listopada (Wszystkich Świętych, poniedziałek).

 

Dodatkowo osoby zatrudnione na umowę o pracę otrzymają 2 dni wolnego w zamian za święta przypadające w sobotę. Chodzi o 1 maja (Święto Pracy) i 25 grudnia (Boże Narodzenie).

 

Długie weekendy 2021 r. Kiedy wziąć urlop, żeby przedłużyć sobie wolne? W 2021 r. będą trzy takie możliwości.

Pierwsza przy okazji święta Trzech Króli, które przyda na środę - 6 stycznia. Można więc wnioskować o 4 dni urlopu - w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, żeby mieć wolne od piątki - 1 stycznia do niedzieli 10 stycznia, czyli równie 10 dni.

 

Po raz drugi długi weekend możemy zyskać w czerwcu. Święto Bożego Ciała tradycyjnie przypada na czwartek - tym razem 3 czerwca. Dzięki wzięciu wolnego piątku - 4 czerwca będzie można zyskać 4 wolne dni.

 

Trzecia możliwość to Święto Niepodległości, obchodzone corocznie 11 listopada, które w 2021 r. - podobnie, jak Boże Ciało - będziemy obchodzić w czwartek. Tu także wystarczy wziąć wolny piątek i cieszyć się wolnym do niedzieli.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE