Wielkopolska. Upowszechnienie technologiczne wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim.
Prawie 900 dzieci zostanie poddanych rehabilitacji w związku z nowym projektem noszącym nazwę "Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim" realizowanym przez Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu.
Z założeń projektu wynika, że wśród rehabilitowanych będą dzieci i młodzi dorośli w wieku 5-21 lat, których stan pozwala na tego typu rehabilitacje.
Na cykl składa się między innymi:
- konsultacje specjalisty,
- badania diagnostyczne pozwalające ocenić stan dziecka i przystosować cykl rehabilitacyjny do jego indywidualnych potrzeb,
- rehabilitacja, na którą składają się ćwiczenia ogólnousprawniające oraz sesje terapii chodu z zastosowaniem zrobotyzowanych technologii takich jak np. egzoszkielet, wirtualna rzeczywistość, bieżnie podwieszane
- zajęcia w basenie w formie hydroterapii
- praca z psychologiem, pedagogiem.
Kwalifikacje rozpoczęły się już w marcu. Następnym krokiem będą turnusy rehabilitacyjne. Cały projekt będzie trwał 3 lata i przez ten okres dzieci będą rehabilitowane w dwutygodniowych cyklach (10 dni roboczych). Każde dziecko będzie mogło skorzystać z dwóch cyklów w ciągu roku i maksymalnie z 6 cyklów w trakcie trwania całego projektu.
DRUK FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO ORAZ ŚWIADOMEJ ZGODY, A TAKŻE WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE SZPITALA www.orsk.ump.edu.pl [KLIKNIJ]
Wszystko to będzie miało miejsce przy użyciu najnowocześniejszych zrobotyzowanych technologii w przystosowanych na te cele nowoczesnych i przyjaznych dla dzieci pomieszczeniach, co również obejmuje przedmiotowe dofinansowanie.
Projekt ten jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.