Reklama

Czy były policjant i dziennikarz śledczy wyjaśnili zaginięcie Joanny Wesołek? Zobacz zwiastun reportażu

Opublikowano:
Autor:

Czy były policjant i dziennikarz śledczy wyjaśnili zaginięcie Joanny Wesołek? Zobacz zwiastun reportażu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Joanna Wesołek. Sprawa zaginięcia Joanny Wesołek. Czy były policjant i dziennikarz śledczy wyjaśnili zaginięcie Joanny Wesołek?Zobacz zwiastun reportażu [WIDEO NA DOLE STRONY]

 

 

 

Dziewczyna wyszła z domu 30 lipca 2000 roku i ślad po niej zaginął. Przez 20 lat organom ścigania nie udało się rozwikłać zaginięcia 17-latki. Nigdy też nie znaleziono jej ciała.

 

W czerwcu tego roku sprawie przyjrzał się Jacek Dryjański. Były policjant, a jednocześnie właściciel firmy z Poznania, która doradza i pomaga w poszukiwaniu osób zaginionych.

 

W lipcu ojciec dziewczyny za jego namową zwrócił się z wnioskiem do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie o wgląd w akta sprawy. Policja odmówiła. Uzasadnienie? Akta zawierają informacje niejawne, objęte klauzulą „Tajne”.

 

 

Pomimo trudności, Jacek Dryjański drążył sprawę. Wokół poszukiwań udało mu się zgromadzić grupę zdeterminowanych ludzi. Są w niej eksperci z różnych dziedzin. Robili i nadal robią wszystko, aby rozwikłać tajemnicze zaginięcie.

 

W śledztwo zaangażował się m.in: Paweł Kaźmierczak, dziennikarz Magazynu Ekspresu Reporterów, a pomoc prawną zapewnia znana kancelaria adwokacka Anny Szydłowskiej z Warszawy. Wystarczyło zaledwie pół roku, a ustalenia grupy rzucają nowe światło na sprawę i szokują.

 

- Zaginięcie Joanny Wesołek może mieć związek z przestępstwem. Nie mogę mówić o szczegółach, bo jesteśmy w trakcie gromadzenia dowodów - mówi Jacek Dryjański.Redakcja Magazynu Ekspresu Reporterów przygotowała obszerny reportaż na ten temat. Grupa pracująca nad sprawą znalazła wielu bardzo ważnych świadków, których nikt, nigdy nie przesłuchał.

We wtorek po programie wyemitowano przejmujący zwiastun reportażu pt. „Zaginiona”.

 

- Tu mamy do czynienia z morderstwem. Trudno przyjąć, że stało się tam coś innego . Porwanie, morderstwo, krycie, w które są zaangażowane rozliczne osoby i rozliczne instytucje – mówi dla Ekspresu Reporterów znany w kraju ekspert prawa karnego.

 

Reportaż Pawła Kaźmierczka pt. „Zaginiona” zostanie wyemitowany we wtorek 15 grudnia w Magazynie Ekspresu Reporterów o godzinie 21.40 w TVP1.Osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat zaginięcia Joanny Wesołek z Jarocina, nadal poszukuje warszawska adwokat Anna Szydłowska. Informacje można przekazywać pod numerem telefonu 790-778-888 lub mailowo [email protected] Mecenas zapewnia anonimowość.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE