Reklama

Część trasy poznańskiej „Pestki” przetestowana. W Wigilię tramwaje wyjadą na tory

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Część trasy poznańskiej „Pestki” przetestowana. W Wigilię tramwaje wyjadą na tory - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Trasa pomiędzy Dworcem Zachodnim w Poznaniu a ulicą Słowiańską przetestowana. W Wigilię na tory wyjadą tramwaje linii nr 3. - Pasażerowie będą mogli korzystać z najdłuższego, półtorakilometrowego odcinka na trasie między mostem Teatralnym a ul. Słowiańską - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Przejazdy techniczne na wyremontowanej trasie PST odbyły się dziś, 23 grudnia. 

Próby przeprowadzone po wykonanych pracach remontowych potwierdziły, że możliwa jest bezpieczna eksploatacja torowiska - przekazuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. 

PST w Poznaniu. W Wigilię tramwaje wyjadą na linię nr 3

To - jak informuje ZTM - oznacza, że od 24 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z najdłuższego, półtorakilometrowego odcinka na trasie między mostem Teatralnym a ul. Słowiańską. Będą tam kursować tramwaje linii nr 3.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków: Dworzec Zachodni, Rondo Kaponiera, Most Teatralny (wszystkie w obu kierunkach) oraz Słowiańska - tylko przystanek w stronę centrum (przystanek w kierunku os. Sobieskiego pozostanie nieczynny). Przystanek Słowiańska po stronie zachodniej (do centrum) ma być zarówno przystankiem początkowym, jak i końcowym dla tramwajów linii nr 3.

W związku z brakiem możliwości zawrócenia na pętli, trasę obsługiwać będzie tabor dwukierunkowy. Zmieniona więc będzie trasa linii nr 3, którą obsługują właśnie takie pojazdy. Jadąc z Naramowic, zamiast pojechać na Górczyn, będą one wjeżdżały na trasę PST przy Dworcu Zachodnim, którą dojadą do przystanku Słowiańska. Przed nim zainstalowano specjalny rozjazd nakładkowy, który po zakończeniu przebudowy całej „Pestki” zostanie zdemontowany - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Trasa linii 3: BŁAŻEJA - al. Praw Kobiet - Naramowicka - Przełajowa - Winogrady - Pułaskiego - Roosevelta - rondo Kaponiera - Głogowska - trasa PST - SŁOWIAŃSKA

Aby - jak informuje ZTM - zapewnić pasażerom dobry dojazd na osiedle Górczyn, przywrócona zostanie linia nr 8.  

Trasa linii 8: GÓRCZYN - Głogowska - rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - OGRODY

Oddanie do eksploatacji fragmentu trasy PST nie oznacza całkowitego zakończenia prac w tym rejonie. Prowadzone one będą głównie nocą bez konieczności wstrzymania ruchu tramwajowego. Do momentu zakończenia robót na wyremontowanym odcinku będą obowiązywać ograniczenia prędkości - zastrzega administrator. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy