reklama

Cmentarz dla zwierząt w Poznaniu? Radni uchwalili plan 

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Cmentarz dla zwierząt w Poznaniu? Radni uchwalili plan  - Zdjęcie główne

Cmentarz dla zwierząt w Poznaniu? Radni uchwalili plan  | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Poznaniu może powstać pierwszy w mieście cmentarz dla zwierząt. Radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający wyznaczenie grzebowiska. 
reklama

W Poznaniu nie ma miejsca, gdzie legalnie można grzebać zwierzęta. A zgodnie z przepisami, nie można zakupać psa czy kota w miejscu do tego nieprzeznaczonym. 

- Kiedy umrze, można je zostawić u weterynarza lub odwieźć do schroniska przy ul. Kobylepole 51. Pobiera ono opłatę uzależnioną od wagi zwierzęcia - informuje poznański magistrat. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że w mieście powstanie miejsce, gdzie będzie można pochować czworonoga. Radni uchwalili bowiem plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje wyznaczenie pod cmentarz zalesionego terenu we wschodniej części Poznania - o powierzchni 1,8 ha. 

Od południa obszar ten graniczy on z ulicą Wrzesińską i ROD , "Międzylesie", a od północnego wschodu - z Cmentarzem Miłostowskim. 

reklama

- Co ważne, teren jest oddalony od zabudowy mieszkaniowej. Jest też odpowiednio daleko od cmentarza, od którego oddziela go pas zieleni. Badania gruntowo-wodne nie wykazały przeciwwskazań do stworzenia tam miejsca pochówku. Dzięki takiej lokalizacji zwierzęta będzie można grzebać godnie i bezpiecznie, z zachowaniem wszelkich zasad higieny - wyjaśnia Urząd Miasta Poznania. 

Plan uchwalono nie tylko po to, by w tym reonie miasta wyznaczyć miejsce pod grzebowisko, ale też - aby ochronić walory przyrodnicze obszaru objętego planem. Zachowane zostaną więc istniejące zadrzewienia, ale też planuje się nowe nasadzenia, szczególnie wzdłuż dawnej drogi rokadowej. drzew oraz dopuszczeniu wprowadzenia nowych nasadzeń, ze szczególnym uwzględnieniem rzędów drzew towarzyszących dawnej drodze rokadowej - czyli biegnącej równolegle do dawnej linii frontu. 

reklama

- W obszarze planu zlokalizowany jest podwójny schron amunicyjny i artyleryjski, wpisany do rejestru zabytków - przypomina urząd miasta. - Na całym obszarze wprowadza się zakaz lokalizacji budynków, a plan dopuszcza jedynie przebudowę lub adaptację istniejącego schronu do nowych funkcji administracyjno-gospodarczo-sanitarnych związanych z funkcją grzebowiska dla zwierząt. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama