Reklama

Będzie trzeci pas ruchu na autostradzie w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor:

Będzie trzeci pas ruchu na autostradzie w Wielkopolsce  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie dobudowy trzeciego pasa ruchu i wzmocnienia konstrukcji nawierzchni autostrady A2 na odcinku od węzła „Poznań Zachód” do węzła „Poznań Krzesiny” o łącznej długości ok. 15,7 km.

 

 

Hoffmann podpisał dwie decyzje o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na dobudowę trzeciego pasa ruchu i wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni autostrady A2. Chodzi o mocno obciążony odcinek od węzła „Poznań Zachód” do węzła „Poznań Krzesiny” o łącznej długości ok. 15 km 730 m. Korzystają z niego nie tylko kierowcy jadący tranzytem, ale również ci, którzy chcą ominąć korki w centrum.

 

 

Wojewoda podjął decyzję po rozpatrzeniu wniosków inwestora - Autostrada Wielkopolska S.A. - Dobudowa trzeciego pasa stanowi ważny element autostrady A2, będącej głównym ciągiem komunikacyjnym wschód – zachód na terenie naszego województwa oraz całego kraju. Poszerzenie autostradowego pasa ruchu usprawni przejazd samochodów osobowych i ciężarowych przez odcinek autostradowej obwodnicy miasta Poznania, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz usprawni ruch samochodowy na włączeniach z dróg ekspresowych S5 i S11 – komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

W ramach inwestycji zaplanowano dobudowę trzeciego pasa ruchu, wzmocnienie nawierzchni, poszerzenie mostu nad rzeką Wirynką do trzech pasów ruchu dla każdej jezdni, wydłużenie przejazdów awaryjnych, wykonanie oraz regulację wysokościową nawierzchni przy kolumnach alarmowych. Wymienione mają być też bariery ochronne, przebudowane odwodnienia i kanalizacja deszczowa. Inwestor, jak dodają urzędnicy wojewody, będzie mógł rozpocząć roboty budowlane po uzyskaniu przez decyzję waloru ostateczności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE