Reklama

Będzie przebudowa linii kolejowej na trasie Poznań Główny - Piła Główna

Opublikowano: śr, 17 sty 2018 15:59
Autor:

Będzie przebudowa linii kolejowej na trasie Poznań Główny - Piła Główna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wojewoda wielkopolski. Zbigniew Hoffmann. Inwestycja. Modernizacja linii kolejowej nr 353. Poznań Główny. Piła.

 

 

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, wydał pozwolenie na budowę dla modernizacji linii kolejowej nr 354 Poznań Główny - Piła Główna. Zostaną również przebudowane perony, przejazdy i przejścia.

 

Zakres inwestycji jest bardzo szeroki i z pewnością przyczyni się do poprawy nie tylko bezpieczeństwa, ale jakości i szybkości przejazdu na jednej z głównych linii kolejowych w naszym województwie. Przebudowie ulegnie, zarówno układ torowy, jak i towarzysząca mu infrastruktura kolejowa – tłumaczy wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann.

 

Modernizacja obejmuje również przebudowę i budowę peronów oraz dojść do peronów na przystankach osobowych: Oborniki Wlkp. Miasto, Rożnowo, Parkowo, Tarnowo Rogozińskie, Sokołowo Budzyńskie, Ostrówki k/Chodzieży, Milicz, Piła Kalina oraz na stacjach: Oborniki, Rogoźno Wlkp., Budzyń, Chodzież, Dziembówko, Piła Główna.

 

Remontu doczekają się także obiekty inżynieryjne, a niektóre z nich będą dostosowane do przejść dla zwierząt. Wyremontowane zostaną również przejazdy i przejścia w poziomie szyn. Część przejazdów zostanie zlikwidowana.

 

Celem inwestycji jest zwiększenie prędkości pociągów na tej trasie do 120 km/h (obecna prędkość to 100 km/h). Modernizacja linii kolejowej Poznań - Piła jest finansowana ze środków EFRR w ramach WRPO na lata 2014-2020.

 

Wojewoda wielkopolski w ubiegłym roku, wydał pozwolenie na budowę 25 kilometrowego odcinka linii kolejowej w zakresie przebudowy torowiska.

W ramach najnowszego pozwolenia, na całym 97 kilometrowym odcinku linii Poznań - Piła, przebudowane zostanie torowisko oraz infrastruktura kolejowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE