Reklama

Będzie kolejna fabryka Solarisa w Wielkopolsce!

Opublikowano: śr, 20 cze 2018 19:43
Autor:

Będzie kolejna fabryka Solarisa w Wielkopolsce!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Solaris planuje kolejny zakład produkcyjny w Wielkopolsce.

 

 

Firma Solaris kupiła działkę w okolicy Środy Wielkopolskiej o wielkości 8,3 ha. Jest to początek planu budowy piątego już zakładu produkcyjnego tej firmy w Wielkopolsce.

 

Od 1996 r. Solaris wyprodukował już łącznie 16 tys. pojazdów. Jeżdżą one w 32 krajach świata - w ponad 700 miastach. W 2017 r. zadebiutował w Holandii i Luksemburgu oraz sprzedał 1397 pojazdów, co jest najlepszym wynikiem w historii (w dotychczas rekordowym roku 2014 r. sprzedano 1380 pojazdów). Przychody przekroczyły 1,85 mld zł - informuje portal forbes.pl

 

 

Producent nie zamierza zwalniać tempa i chcę pobić ubiegłoroczny rekord zamówień. Poza tym firma zaplanowała trzy premiery pojazdów:

 

  • Trollino 24 - czyli 24-metrowy dwuprzegubowy trolejbus,
  • Urbino 12 LE Lite - niskowejściowy autobus
  • Solaris Urbino 12 Hydrogen - 12-metrowy autobus napędzany wodorem
 

Obecnie produkcja Solarisa prowadzona jest w czterech fabrykach na terenie Wielkopolski. W Środzie Wielkopolskiej zlokalizowane są dwie spawalnie, gdzie wytwarzane są nadwozia autobusów i tramwajów. Montaż pojazdów szynowych odbywa się w Poznaniu, zaś autobusy produkowane są w Bolechowie, gdzie mieści się centrala firmy.

 

- Nasze plany mają związek z rosnącą liczbą zamówień z Polski i zagranicy. Celem inwestycji na zakupionym terenie jest rozwój naszego zaplecza produkcyjnego, głównie w obszarze budowy szkieletów i oblachowania, czyli tego, co obecnie jest realizowane w naszym zakładzie w Środzie Wielkopolskiej. Musimy powiększać nasze moce produkcyjne – powiedział PAP Mateusz Figaszewski.

 

Solaris Bus zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i prawie 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE