Będzie ciszej przy ekspresówce. GDDKiA podpisała umowę za ponad 7 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Będzie ciszej przy ekspresówce. GDDKiA podpisała umowę za ponad 7 mln zł - Zdjęcie główne
Autor: GDDKiA | Opis: Wielkopolski odcinek drogi ekspresowej S5 zyska nowe ekrany akustyczne. Dodatkowe osłony akustyczne powstaną na trzech odcinkach wskazanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościWielkopolski odcinek drogi ekspresowej S5 zyska nowe ekrany akustyczne. Dodatkowe osłony akustyczne powstaną na trzech odcinkach wskazanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
reklama

Nowe ekrany akustyczne mają ograniczyć hałas generowany przez ruch samochodowy na wielkopolskim odcinku drogi S5. Inwestycja obejmie trasę między węzłami Poznań Zachód a Lipno. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę wartą ponad 7,2 mln zł, a wykonawcą inwestycji będzie firma EKOPRES z Warszawy. 

Gdzie powstaną nowe ekrany? 

Nowe ekrany akustyczne zostaną zaprojektowane i rozbudowane dokładnie na trzech odcinkach drogi ekspresowej S5: 

•    Poznań – Wronczyn,
•    Wronczyn – Kościan,
•    Kościan Południe – Radomicko 

Wykonawca inwestycji ma 15 miesięcy na ukończenie wszystkich prac.

Inwestycja zgodnie z wytycznymi Marszałka Województwa  

reklama

Inwestycja jest realizowana w oparciu o decyzje Marszałka Województwa Wielkopolskiego. We wskazanych miejscach zaplanowano zarówno rozbudowę istniejących ekranów, jak i budowę nowych.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo