Reklama

Alarmy bombowe w wielkopolskich szkołach

Opublikowano:
Autor:

Alarmy bombowe w wielkopolskich szkołach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, wczesnym rankiem w całym kraju placówki oświatowe otrzymywały informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. Podejrzane maile trafiły również do wielkopolskich szkół, m.in. w powiecie pleszewskim i krotoszyńskim.

Wczoraj wczesnym rankiem w całym kraju placówki oświatowe otrzymywały informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych.

Alarm bombowy ogłoszono w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie i Branżowej Szkole I Stopnia w Kobylinie. 

- Do szkół wpłynęły maile z informacją o podłożeniu bomby. Policjanci udali się na miejsce, by zweryfikować te informacje - mówiła Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji. 

 

Egzaminy się odbyły

Z racji tego, że podobne maila wpłynęły do wielu placówek oświatowych w całym kraju, a wiarygodność maili była niska – dyrektorzy nie zdecydowali się na ewakuację uczniów i egzaminy maturalne rozpoczęły się zgodnie z planem.

- Wiemy o trzynastu fałszywych alarmach w województwach: wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim, w których odpowiadamy za egzamin maturalny - powiedział w rozmowie z Radiem Poznań, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu Marcin Jakubowski. - Na szczęście nie było takiej sytuacji, że trzeba było egzamin na przykład odwoływać, czy przekładać, czy przenosić. Myślę, że służby już się tym zajmą i będą odpowiednio badać i ścigać sprawców tych fałszywych alarmów. Nie pamiętam, by wcześniej takie sytuacje miały miejsce.

Nie tylko przed maturą

Fałszywe alarmy zakłóciły pracę także w innych jednoskach oświatowych. W powiecie pleszewskim domość o ładunkach wybuchowych trafiła  do dwóch szkół podstawowych. 

- Policjanci dokonali sprawdzeń budynków, nie ujawniając niczego podejrzanego. Nie podjęto decyzji o ewakuacji - informowała st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP Pleszew.

Informacje o rzekomej bombie otrzymały także placówki w powiecie kościańskim, kaliskim, ostrowskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy