Reklama

58 milionów na nową komendę policji w Kaliszu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 9 sty 2018 16:02
Autor:

58 milionów na nową komendę policji w Kaliszu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Nowa komenda w Kaliszu. Miasto Kalisz. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Plac budowy komendy.

 

 

 

W Kaliszu trwają prace budowlane nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji. Na placu budowy odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

 

Zebranych gości przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Maką, który zaznaczył, że na tę inwestycję czekano kilkanaście lat. Po odczytaniu aktu erekcyjnego, goście podpisali dokument. Wśród nich znaleźli się, Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinsp. Helena Michalak, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, insp. Piotr Mąka, Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Jego Ekscelencja Biskup Kaliski ks. Edward Janiak, Zastępca Komendanta Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, Kapelan KMP w Kaliszu ks. Robert Lewandowski oraz Komendant Miejski Policji w Kalisz insp. Dariusz Bieniek

 

 

Do umieszczenia już podpisanego dokumentu została przygotowana specjalna tuba, w której oprócz aktu znalazł się także długopis, którym podpisano dokument, bieżące wydanie tygodnika "Życie Kalisza", elektroniczny zapis zdjęć z terenu oraz aktualne polskie monety. Wszystko to zostało wmurowane w fundamenty nowo powstałej komendy.

 

Obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2019 roku. Nowa komenda będzie służyła nie tylko policjantom, ale dzięki usprawnienia obsługi interesantów, w dużej mierze także mieszkańcom.

 

 

Cała inwestycja to kwota rzędu 58 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE