Reklama

51-latek zarażony koronawirusem. Kolejne osoby poddawane są kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

51-latek zarażony koronawirusem. Kolejne osoby poddawane są kwarantannie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Najpierw wirusa wykryto u ojca 51-latka - 85-letniego mieszkańca Krotoszyna. Jak się okazuje, zaraził go syn, który wrócił z Belgii.

 

 

 

To już pewne. 51-letni mieszkaniec Koźmina Wlkp., współpracujący z Ministrem Środowiska, jest zarażony koronawirusem. 

 

- Niestety, wynik okazał się dodatni. Tym samym mamy już dwa przypadki zarażenia koronawirusem na terenie powiatu krotoszyńskiego. 51-latek przebywał w Belgii, po powrocie do domu zaraził ojca - mówi Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Stanitarno - Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

Dziś rano potwierdzono pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa u ojca koźminianina - 85-letniego mieszkańca Krotoszyna. 

 

 

Wieczorem Minister Środowiska poinformował, że - po kontakcie z pracownikiem Lasów Państwowych - sam został zarażony koronawirusem.

Powiększa się także liczba osób, które - po kontakcie z 85-letnim krotoszynianinem i 51-letnim koźminianiem - zostały objęte kwarantanną. W godzinach popołudniowych liczba ta wynosiła 64 osoby.

 

 

- Pracujemy na trzy zmiany, cały czas zgłaszają się osoby, które miały kontakt z tymi mężczyznami, zapadają decyzje o kwarantannie. Apelujemy do wszystkich, by bezwględnie przestrzegali zasad kwarantanny, nie wychodzili z domu, unikali kontaktu z innymi ludźmi. Tylko w ten sposób można zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - przestrzega Natalia Snadna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE