Reklama

Sprawca nagrał podpalenie. Filmik pseudokibic wrzucił do Internetu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Sprawca nagrał podpalenie. Filmik pseudokibic wrzucił do Internetu - Zdjęcie główne

Pudliszki. Podpalony baner znajdował się na stadionie piłkarskim,, gdzie podczas zakończonego już sezonu IV ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej swoje mecze rozgrywała LZS Pinsel Peter Krobianka Krobia | foto Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie po miesiącu policjantom z terenu powiatu gostyńskiego udało się zatrzymać sprawcę aktu wandalizmu, do którego doszło na terenie stadionu piłkarskiego w Pudliszkach. 23-latek, który spalił baner grającego na tym obiekcie klubu LZS Pinsel Peter Krobianka Krobia odpowie za ten czyn przed sądem. Sprawie pikanterii dodaje fakt, że mężczyzna był na tyle bezczelny, iż całą „akcję” nagrał i wrzucił film do Internetu.

W sprawie podpalenia władze klub wystosowały apel 

Wspomniana dewastacja miała miejsce w sobotę, 12 czerwca, na dzień przed meczem LZS Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Tarnovia Tarnowo Podgórne. Początkowo w niewyjaśnionych okolicznościach zniszczono - podpalono baner krobskiego klubu piłkarskiego ustawiony na terenie boiska w Pudliszkach.

- Dlaczego nieznani sprawcy podpalili szyld Krobianki?! Dlaczego łobuzy nie szanują wysiłku całej społeczności piłkarskiej naszego gminnego klubu?! Dlaczego zwykli dranie mają być wciąż bezkarni?! Pomóżcie nam dowiedzieć się, kto jest winnym tego barbarzyńskiego czynu - taki oto apel wystosowały władze klubu LZS Pinsel Peter Krobianka Krobia, wzburzone postępowaniem nieznanego sprawcy bądź sprawców.

Źródło: profil facebookowy LZS Pinsel Peter Krobianka Krobia

Podpalił baner, bo nie lubił drużyny z Krobi

Policja przez miesiąc prowadziła czynności zmierzającego do ustalenie sprawcy podpalenia. Ostatecznie, w poniedziałek, 12 lipca zatrzymano podejrzanego, wytypowanego przez działającego na tym terenie dzielnicowego posterunku policji w Krobi. Podpalaczem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

- Uszkodzenie baneru tłumaczył przynależnością kibicowską - informuje sierżant sztabowy Marek Balczyński zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Za podpalenie mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Film z podpalenia mógł zobaczyć każdy. Sam się pogrążył?

Policja nie ujawnia, w jaki sposób wykryła, że to właśnie 23-latek stoi za aktem wandalizmu. Być może na jego zatrzymanie miał wpływ film z całej „akcji” podpalenia, który mieszkaniec naszego powiatu nagrał, a następnie umieścił w Internecie.

Tylko sprawcy znane są powody, dla których to zrobił: czy czuł się na tyle bezpiecznie, że nie spodziewał się, że nagranie może przyczynić się do jego schwytania? A może w ogóle nie uważał swojego „wyczynu” za coś złego? W każdym razie jest to kolejny przykład na to, że anonimowość w sieci jest coraz bardziej iluzoryczna i nikt nie jest w niej bezkarny.

Dobrym tego przykładem mogą być wydarzenia sprzed kilku miesęcy w jednym z gostyńskich zakładów pracy. Co prawda nie popełniono wtedy żadnego przestępstwa, ale przyczynkiem do wyciągnięcia konsekwencji wobec "rozrywkowych" pracowników również stało się nagranie, które "wyciekło" do sieci - zobacz więcej TUTAJ. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy