Reklama

23-letni kierowca stracił prawo jazdy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej

Opublikowano: pon, 15 sty 2018 20:19
Autor:

23-letni kierowca stracił prawo jazdy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Konin. Kontorla drogowa. Komenda Miejska Policji w Koninie. Wydział Ruchu Drogowego. Daewoo Matiz. 

 

 

W piątek po południu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Koninie prowadzili kontrolę ruchu drogowego. Około godziny 20 chcieli skontrolować kierowcę matiza, który zaczął początkowo zwalniać po zobaczeniu policji, jednak kiedy dojechał do policjantów, niespodziewanie przyspieszył i zaczął uciekać.

 

Funkcjonariusze zaczęli pościg za kierowcą, który uciekając nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas ucieczki nie zastosował się również do czerwonego światła. Po krótkim czasie został zatrzymany.

 

Mieszkaniec Konina powiedział policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ bał się konsekwencji z powodu zużytych opon. Ponadto myślał, że funkcjonariusze nie rzucą się w pościg za matizem.

 

 

Mężczyzna otrzymał 400 zł mandat za popełnione wykroczenia i stracił prawo jazdy za niezatrzymanie się do kontroli. Właśnie ta czynność będzie teraz przyczyną kłopotów młodego kierowcy, bowiem nowelizacja kodeksu karnego, która weszła w życie 1 czerwca ubiegłego roku stanowi, że czyn taki jest przestępstwem, za popełnienie którego można spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Dodatkowo kierowca obligatoryjnie traci prawo jazdy na okres określony przez sąd. Jeżeli ten okres wyniesie powyżej roku, to 23-latka czeka powtórny egzamin na prawo jazdy - czytamy na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE