Reklama

21-latek pędził 116 km/h w terenie zabudowanym

Opublikowano:
Autor:

21-latek pędził 116 km/h w terenie zabudowanym  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

 

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia.

Do wielu kierowców nie docierają apele policji, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

 

We wtorek (23 czerwca) w Panience (powiat jarociński) policjanci pełnili nadzór nad ruchem. Funkcjonariusze wypatrzyli jadące z nadmierną prędkością audi. Postanowili skontrolować jego kierowcę.

 

 

Okazało się, że młody mężczyzna przekroczył prędkość o 66 kilometrów na godzinę. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h.

 

21-latek z gm. Jaraczewo stracił prawo jazdy na trzy miesiące, które posiadał od trzech lat. Został ukarany mandatem i dostał 10 punktów karnych.

 

- Gdybyśmy jednak nie zareagowali, kto wie, czy jego podróż nie zakończyłaby się w inny, tragiczny sposób - zaznacza asp. Agnieszka Zawotska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.  

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE