Reklama

200 zł dla emerytów. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

200 zł dla emerytów. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze? - Zdjęcie główne

200 zł dla emerytów. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze? | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 200 zł dla emerytów. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze?

Ustawa w sprawie dodatku dla seniorów jest już prawie gotowa, ale nie będzie ona przysługiwać wszystkim. Zobaczcie jak to ma wyglądać.

200 zł dla emerytów. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze?

Dodatek będzie należał się m.in. osobom, które po osiągnięciu wieku emerytalnego służą dla OSP. Mężczyźni potrzebują do tego ukończonych 25 lat służby i wieku 65 lat. Kobietom natomiast będzie on przysługiwał po 20 latach służby i ukończeniu wieku 60 lat.

Dzisiaj strażacy ochotnicy mimo tego, że narażają swoje życie nie mają z tego żadnych zysków. Teraz wiemy, że dodatkiem zostałoby objętych 20 tys. takich osób. Ciekawy jest też fakt, że 200 zł będzie wypłacane dożywotnio i nie ma na to żadnego wpływu wysokość emerytur ochotniczych strażaków. 

200 zł dla emerytów. Komu będą przysługiwać dodatkowe pieniądze?

Projekt ustawy przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zmiany mają obowiązywać od nowego roku. Co ciekawe, podobną ustawę przyjął Senat w 2020 roku. Wówczas zakładano, że kwota wsparcia wyniesie 400 zł. Rząd jednak na to się nie zgodził - podaje potral gloswielkopolski.pl

Wniosek o dodatek będzie trzeba złożyć u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, natomiast za wypłatę pieniędzy będzie odpowiadał Zakład Emerytalno Rentowy MSWiA - piszą dalej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy