Reklama

150 traktorów zablokuje drogę krajową nr 11 do Poznania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersalne jarocinska.pl

150 traktorów zablokuje drogę krajową nr 11 do Poznania   - Zdjęcie główne

Rolnicy zapowiadają blokadę DK 11 w Nowym Mieście | foto Uniwersalne jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Działacze AgroUnii zapowiadają blokadę drogi krajowej nr 11 w Nowym Mieście od wtorku do czwartku.

To nie będą łatwe dni dla kierowców. Planując podróż warto sprawdzić, czy na danej trasie nie będzie protestu rolników. Działacze AgroUnii chcą zablokować kilkanaście dróg w całym kraju. Protesty odbędą się również w Wielkopolsce.  Tradycyjnie gospodarze wyjdą na drogę krajową nr 11 w Nowym Mieście. Ogólnopolski protest ma się rozpocząć jutro - wtorek 24 sierpnia.

150 traktorów zablokuje drogę krajową nr 11 do Poznania


Rolnicy zbiorą się na parkingu przy moście. Planowany jest kilkukrotny przejazd kolumny traktorów z Nowego Miasta w stronę Miąskowa. Protest ma się rozpocząć od 9.00. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiada, że potrwają od 24 do 48 godzin. Rolnicy  domagają się od rządu zdecydowanej reakcji na ciężką sytuację hodowców trzody chlewnej, którzy muszą się zmagać z ASF. Dodatkowo chcą chronić polską żywność oraz polepszyć warunki polskich gospodarzy.

150 traktorów zablokuje drogę krajową nr 11 do Poznania


Podobne protesty na tej trasie odbyły się w ubiegłym roku. Interweniowała nawet policja.  
W Środzie jeden z gospodarzy wysypał na jezdnię obornik. W Koszutach na drodze podpalono opony. Przejazd blokowały też baloty słomy i brony.

 

Średzka policja przygotowała objazdy


1. od strony Poznania zjazd z drogi K 11 na wysokości miejscowości Kórnik ( zjazd Kórnik Północ) w drogę W 434 w kierunku Śremu.

2. na drodze K 11 na wysokości Środy Wielkopolskiej objazd będzie prowadzony w kierunku miejscowości Śrem w drogę W 432

3. na drodze K 11 w miejscowości Miąskowo z drogi K 11 w drogę K 15 w kierunku miejscowości Miłosław.

4. od strony miejscowości Jarocin objazd z drogi K 11 będzie prowadzony w miejscowości Klęka w drogę W 436 w kierunku miejscowości Śrem.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy