Reklama

12 listopada wolnym dniem od pracy. Sejm przyjął projekt

Opublikowano:
Autor:

12 listopada wolnym dniem od pracy. Sejm przyjął projekt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 12 listopada wolnym dniem od pracy. Decyzja sejmu. 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości. 100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

W poniedziałek (22 października), posłowie PiS złożyli do Sejmu projekt ustawy o święcie narodowym. Politycy chcieli żeby 12 listopada był dniem wolnym od pracy, aby Polacy mogli uczcić i upamiętnić jedną z najważniejszych dla naszego kraju dat. Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) przypada w tym roku w niedzielę.

 

- Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku - czytamy w projekcie ustawy.

 

Wczoraj Sejm RP uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

233 posłów głosowało za przyjęciem ustawy, 105 było przeciw, a 77 polityków wstrzymało się od głosów - tak wyglądało wczorajsze głosowanie Sejmu (PAP).

 

W uchwaleniu ustawy zaznaczono, że 12 listopada będzie wolnym dniem jedynie w tym roku. Autorzy projektu przypomnieli, że tym razem 11 listopada przypada w niedzielę i stąd pomysł uczynienia 12 listopada wolnym dniem od pracy.

Oznacza to, że za niecałe trzy tygodnie będziemy mieli niespodziewany długi weekend. Co jednak ze sklepami i handlem?

 

W uzasadnieniu ustawy wnioskodawcy wskazali, że w dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE