Reklama

12 listopada. Kto pracuje? Czy sklepy będą otwarte?

Opublikowano:
Autor:

12 listopada. Kto pracuje? Czy sklepy będą otwarte?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 12 listopada. Święto Narodowe. 12 listopada oficjalnie ogłoszono Świętem Narodowym i oznajmiono, że jest to dzień wolny od pracy. Sejm przegłosował poprawki Senatu wprowadzające m.in. zakaz handlu w tym dniu, a prezydent ustawę podpisał.

 

 

I Polacy będą mogli świętować przedłużony weekend. Niestety, nie wszyscy. Część z nas musi iść do pracy. Pielęgniarki, ratownicy medyczni, lekarze, kolejarze, strażacy, policjanci, dziennikarze, pracownicy stacji benzynowych, właściciele kwiaciarni i małych sklepików... można by tak wymieniać jeszcze długo. Więc - wbrew pozorom - spora część Polaków nie będzie mogła celebrować narodowego święta - czytamy na portalu krotoszynska.pl

W dodatku ci, którzy będą w tym dniu pracować mają dodatkowy problem - co zrobić z dziećmi? Żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte.

 

 

To nie koniec problemów. Planowałeś załatwić w poniedziałek sprawy w urzędzie? Miałeś zaplanowaną rozprawę sądową, wizytę u notariusza czy umówiony termin do lekarza? Szybkie wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego nagle te plany pokrzyżowało. Bo sądy i urzędy nie będą 12-listopada pracować. Przychodnie będą zamknięte, a specjaliści w różnych dziedzinach także będą mieć dzień wolny.

Zakupy także musisz rozplanować wcześniej. Nie dość, że w niedzielę obowiązuje zakaz handlu, to jest on także rozciągnięty na poniedziałek. Z wizyty w markecie nici - pozostają lokalne sklepiki, w których za ladą będą stali właściciele.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE