Reklama

104. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Poznań zatrzyma się na minutę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

104. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Poznań zatrzyma się na minutę - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 104. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Poznań zatrzyma się na jedną minutę. Sprawdź, o której godzinie? Jakie będą zmiany komunikacyjne?

27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Dziś obchodzimy 104. rocznicę tego wydarzenia. O której godzinie Poznań zatrzyma się na minutę? Jakie będą zmiany komunikacyjne?

Zmiany organizacji ruchu 27 grudnia w Poznaniu

W związku z 104. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego nastąpią czasowe ograniczenia w ruchu w okolicy pomnika Powstańców Wielkopolskich.

  • Od 10:00 do ok. 22:00 do jednego pasa ruchu zwężona zostanie ul. Królowej Jadwigi prowadząca w kierunku ul. Górna Wilda. Zwężenie to nastąpi na odcinku od ul. Wierzbięcice do ul. Górna Wilda.
  • Od  15:30 do 18:30 w związku z zamknięciem ul. Wierzbięcice - między ul. Matyi a ul. ks. Jakuba Wujka - poprowadzony zostanie objazd, który będzie prowadzić: z kierunku południowego ulicami: Niedziałkowskiego i Przemysłową. Natomiast z kierunku zachodniego, północnego i wschodniego ulicami: Matyi, Przemysłową, ks. Jakuba Wujka,
  • Od 15:30 do ok. 18:30  z powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Wierzbięcice w okolicy pomnika Powstańców Wielkopolskich, zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji publicznej.
  • Możliwe jest także czasowe zamknięcie przejścia podziemnego pod skrzyżowaniem przy pomniku Powstańców Wielkopolskich na wniosek policji 
Tramwaje nr 2 i 10 będą kursować w obu kierunkach, objazdem przez ulice Górna Wilda i Królowej Jadwigi. Ruch tramwajowy wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi odbywać się będzie normlanie, z ograniczeniem prędkości w rejonie pomnika od godziny 16:15 do godziny 18:15.

Przywracanie stałych tras tramwajowych odbywać się będzie na bieżąco po uzgodnieniu z policją.

27 grudnia Poznań zatrzymie się na jedną minutę

Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku o godzinie 16:40. W związku z tym o tej godzinie uruchomiona zostanie syrena alarmowa. Będzie można usłyszeć także bicie dzwonów w kościołach. Wszystko potrwa minutę.

Zatrzymają się także autobusy i tramwaje znajdujące się na terenie Poznania. Oczywiście w bezpiecznym miejscu i jeżeli pozwoli na to sytuacja ruchowa. Usłyszycie w nich taki komunikat:

- "Szanowni Państwo, 27 grudnia 1918 roku padły pierwsze strzały zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzięki patriotycznej postawie Wielkopolan kolebka polskiego państwa odzyskała niepodległość. Tą symboliczną chwilą nawiązujemy do obchodów pierwszych rocznic, kiedy to o godzinie 16.40 w całym mieście zatrzymywał się ruch. Chwała Bohaterom! Cześć ich pamięci!"

W rejonie obchodów oraz zmian komunikacyjnych należy zachować ostrożność.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy