Lech Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy!

Lech Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy! - Zdjęcie główne

foto Facebook Lecha Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Lech Poznań pokonał 1:0 Bodo/Glimt w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy i awansował do ⅛ finału tych rozgrywek.

Kto był rywalem Lecha?

Podobnie jak przed tygodniem było to norweskie Bodo/Glimt, a więc jeden z najlepszych zespołów ostatnich lat w Norwegii. Po meczu, który zakończył się bezbramkowym remisem, więc sprawa awansu pozostawała cały czas otwarta.

Skład Lecha

W porównaniu z zeszłym tygodniem trener Lecha - John van den Brom zdecydował się na trzy zmiany. Wymuszona była pauza Radosława Murawskiego. Pomocnik nie mógł zagrać ze względu na zbyt dużą liczbę żółtych kartek w poprzednim spotkaniu. Zamiast niego zagrał Afonso Sousa. W wyjściowej jedenastce zabrakło także Alana Czerwińskiego i Niki Kvekveskiriego. Zastąpili ich Pedro Rebocho i Adriel Ba Loua.

Przebieg spotkania

Spotkanie przy ulicy Bułgarskiej obserwowało dziś ponad 35 tysięcy osób, a wśród nich był selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej - Fernando Santos. Przejdźmy jednak do kluczowych wydarzeń tego spotkania.

Pierwszą poważną okazję w 12. minucie gry miał Lech. Z lewej strony w pole karne wbiegł Michał Skóraś, jednak jego uderzenie zostało zablokowane i Kolejorz miał tylko rzut rożny. Korner nie przyniósł jednak większego zagrożenia. Goście odpowiedzieli siedem minut później. Przy próbie strzału fatalnie skiksował jednak Gronbaek, a poprawka Moumbangi była niecelna. Lechici mogli zejść do szatni, prowadząc, jednak centry Filipa Szymczaka nie zamknął Skóraś i do przerwy podobnie, jak w Norwegii było 0:0.

W drugą połowę lepiej weszli goście i mogli prowadzić już w 48. minucie spotkania. Uderzenie głową Sorensena wybił jednak z linii bramkowej Filip Dagerstal. Jeszcze lepszą okazję w 55. minucie miał Hugo Vetlesen. W stuprocentowej sytuacji pomocnik Bodo huknął jednak kilka metrów ponad poprzeczką, choć miał czystą drogę do bramki i spokojnie mógł pokonać Filipa Bednarka. Kolejorz mógł odpowiedzieć dwie minuty później, jednak uderzenie Adriela Ba Louy parował ponad poprzeczkę bramkarz gości. Co się odwlekło, to nie uciekło i w 62. minucie gry stadion w Poznaniu „wybuchł” okrzykami radości, a to za sprawą gola Mikaela Ishaka. Kapitan Kolejorza kapitalnie wykorzystał podanie Joela Pereiry i pokonał Juliana Faye Lunda. Bodo próbował odrobić stratę i miało na to szansę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się jednak obrońca Lecha - Alan Czerwiński, który z delikatnymi problemami wybił piłkę na rzut rożny. Z niego goście nie stworzyli większego zagrożenia i to Kolejorz mógł się cieszyć z awansu do ⅛ finału Ligi Konferencji Europy.

Lech Poznań - Bodo/Glimt 1:0 (0:0)

Bramka:
63’ 1:0 Mikael Ishak

Lech: Filip Bednarek - Bartosz Salamon (46’ - Filip Dagerstal), Antonio Milic, Pedro Rebocho Joel Pereira (Ż) - Adriel Ba Loua (85’ - Alan Czerwiński), Afonso Sousa (90’ - Nika Kvekveskiri), Jesper Karlstrom, Michał Skóraś - Filip Szymczak (85’ - Artur Sobiech), Mikael Ishak (kapitan) (78’ - Filip Marchwiński)

Trener: John van den Brom

Bodo: Julian Faye Lund - Brice Wembangomo, Brede Moe, Marius Lode (90’ + 2 - Lars Salvesen), Adam Sorensen - Hugo Vetlesen, Patrick Berg (Ż) (kapitan), Albert Gronbaek - Joel Mvuka Mugisha (76’ - Nino Zugelj (Ż)), Faris Moumbagna (69’ - Runar Esperjord), Amahl Pellegrino

Czerwone kartki: 0 - 0

Kto może być rywalem Lecha Poznań w ⅛ finału Ligi Konferencji Europy?

Przed Lechem teraz mecze w ⅛ finału Ligi Konferencji Europy. Rywalem Kolejorza może być jeden z zespołów, które wygrały swoje grupy w fazie grupowej LKE. Swoje grupy wygrali: Istanbul Basaksehir (Turcja), West Ham United (Anglia), Villarreal (Hiszpania), OGC Nice (Francja), AZ Alkmaar (Holandia), Djurgarden (Szwecja), Sivasspor (Turcja), Slovan Bratysława (Słowacja). Losowanie ⅛ finału Ligi Konferencji Europy odbędzie się jutro, w piątek 24 lutego.