foto Facebook Lecha Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Lech Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy! Kolejorz pokonał na wyjeździe Djurgardens IF 0:3 i jest w gronie ośmiu najlepszych zespołów LKE!

Lech zmierzył się z Djurgardens IF

Od zeszłego czwartku zmiany rywala nie było. Djurgardens IF - to aktualny wicemistrz Szwecji, który w tegorocznej Lidze Konferencji Europy spisywał się naprawdę dobrze. Gracze Kima Bergstranda byli pod ścianą po przegranej w Poznaniu 0:2. Mieli jednak za sobą trybuny oraz specyficzne boisko (stadion przypominający halę ze sztuczną murawą).

Skład Lecha

W porównaniu z pierwszym meczem 1/8 finału, John van den Brom dokonał tylko jednej zmiany w pierwszej jedenastce. Filipa Dagerstala zastąpił Bartosz Salamon.

Najważniejsze wiadomości pierwszej połowy

4’ Pierwsza okazja gospodarzy w tym meczu. Z dystansu strzelał Joel Asoro, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę Filipa Bednarka.
10’ Lech mógł być na prowadzeniu. Uderzenie Mikaela Ishaka zamiast do bramki trafiło jednak w słupek.
18’ - 19’ Seria rzutów rożnych dla Lecha. Zakończyła się ona centrostrzałem Joela Pereiry, który wylądował nieco nad poprzeczką bramki gospodarzy.
30’ Celny strzał w wykonaniu Djurgardens. Strzelał Gustav Wikheim, ale na tyle lekko, że bez problemu zainterweniował Bednarek.
44’ Gospodarze w dziesiątkę! Marcus Danielson faulował Afonso Sousę. Sędzia początkowo pokazał obrońcy żółtą kartkę, ale po interwencji VAR-u zmienił decyzję i Lech będzie grać całą drugą połowę z przewagą jednego gracza.
45’ + 3 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 0:0, a więc dobry wynik dla Kolejorza.

Najważniejsze wydarzenia drugiej połowy

49’ Lech mógł być dwa razy na prowadzeniu! Najpierw Filip Szymczak uderzył w poprzeczkę. Dobijał z dystansu Radosław Murawski, jednak jego strzał trafił w słupek.
66’ Joel Pereira wrzucił z lewej strony prosto na głowę Mikaela Ishaka. Kapitan Lecha strzeliłbjednak nad poprzeczką.
77’ GOOOOL Kolejorz na prowadzeniu. Fenomenalną wielopodaniową akcję wykończył świetnie Filip Marchwiński.
87’ Djurgardens trafił do siatki. Konkretnie zrobił to Jacob Bergstrom, jednak w trakcie strzału był na spalonym i bramka nie mogła być uznana, co potwierdził także VAR.
90’ + 1 GOOOOL 2:0 dla Lecha! Filip Marchwiński podał w pole karne. Tam był Michał Skóraś, którego strzał jednak został  zablokowany. Po chwili dobił jednak Nika Kvekveskiri i jego już nie zatrzymał Jacob Widell Zetterstrom.
90’ + 2 GOOOOL Trzeci gol dla podopiecznych trenera van den Broma! Szybkie przejęcie piłki po wznowieniu przez Djuragrdens. Kvekveskiri do Skórasia i młody zawodnik Lecha "dobił" Szwedów.
90’ + 4 Raz jeszcze w drużynie gospodarzy próbował Bergstrom, ale tym razem strzał głową był niecelny.
90’ + 6 Koniec spotkania! Lech Poznań pokonał Djurgardens IF i zagra w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy!

Djurgardens IF - Lech Poznań 0:3 (0:0) (w dwumeczu 0:5)

Bramki:
77’ 0:1 Filip Marchwiński
90’ + 1 0:2 Nika Kvekveskiri
90’ + 2 0:3 Michał Skóraś

Djurgardens: Jacob Widell Zetterstrom - Piotr Johansson, Jesper Lofgren, Marcus Danielson (CZ), Elias Anderson (Ż) (81’ - Pierre Neurath Bengtsson) - Hampus Finndell (81’ - Isak Alemayehu Mulugeta), Rasmus Schuller, Magnus Eriksson (kapitan) (66’ - Besard Sabovic) - Haris Radetinac (Ż), Joel Asoro (74’ - Jacob Bergstrom), Gustav Wikheim (81’ - Carlos Moros Garcia)

Trener: Kim Bergstrand

Lech: Filip Bednarek - Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milic, Pedro Rebocho - Radosław Murawski (Ż) (67’ - Nika Kvekveskiri), Jasper Karlstrom (Ż) (73’ - Filip Dagerstal) - Filip Szymczak (Ż) (73’ - Adriel Ba Loua), Afonso Sousa (Ż) (67’ - Filip Marchwiński), Michał Skóraś - Mikael Ishak (kapitan) (80’ - Artur Sobiech)

Trener: John van den Brom