Reklama

[WR] Wizyta w rodzinnym gospodarstwie Wasiewiczów - 50 ha, 30 różnych gatunków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Piękna-Paterczyk

[WR] Wizyta w rodzinnym gospodarstwie Wasiewiczów - 50 ha, 30 różnych gatunków - Zdjęcie główne

Michał Wasiewicz | foto D. Piękna-Paterczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo W rodzinie państwa Wasiewiczów przygoda z warzywami zaczęła się ponad 30 lat temu od zakupu kilkuhektarowego gospodarstwa. I tak stopniowo, stopniowo zwiększano jego powierzchnię. Obecnie na areale 50 ha uprawia się warzywa (ok. 30 różnych gatunków), zboża i kukurydzę.

- Mąż od początku zdecydował się na uprawę warzyw, były to pomidory gruntowe i kapusta. Uprawa pomidorów na owe czasy była bardzo popularna i wiele osób w naszej okolicy to robiło. Dużym udogodnieniem był znajdujący się niedaleko punkt skupu - opowiada pani Jolanta.

Syn Michał dodaje: - Wszystko opierało się na warzywach. Handel odbywał się na różnych targowiskach i giełdach w Kaliszu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu czy Gnieźnie. Gdy gospodarstwo powiększało się i przybywały kolejne hektary, było łatwiej utrzymać zmianowanie i ułożyć dobry płodozmian z wykorzystaniem warzyw, zbóż i kukurydzy. Nie ma monokultury, a jest utrzymany płodozmian. Wpływa to na uniknięcie różnych problemów i łatwiejszą walkę z chorobami i chwastami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy