Reklama

[WR] Ceny świń wzrosną rekordowo? [WYWIAD]. Rozmowa z ALEKSANDREM DARGIEWICZEM

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: POL-PIG

[WR] Ceny świń wzrosną rekordowo? [WYWIAD]. Rozmowa z ALEKSANDREM DARGIEWICZEM - Zdjęcie główne

A. Dargiewicz | foto POL-PIG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo - Podwyżki będą na tyle wysokie, że zapewnią opłacalność produkcji - uważa Aleksander Dargiewicz. W wywiadzie dla "Wieści Rolniczych" podsumowuje ubiegły rok, mówi też o tym, jakie są obawy, oczekiwania i nadzieje producentów trzody chlewnej na ten rok.

- Podwyżki będą na tyle wysokie, że zapewnią opłacalność produkcji - uważa Aleksander Dargiewicz. W wywiadzie dla "Wieści Rolniczych" podsumowuje ubiegły rok, mówi też o tym, jakie są obawy, oczekiwania i nadzieje producentów trzody chlewnej na ten rok.

Rozmowa z ALEKSANDREM DARGIEWICZEM, prezesem Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej

Jak był dla was, dla producentów trzody chlewnej 2020 rok?

W ubiegłym roku diametralnie zmieniła się sytuacja cenowa. Jeszcze w marcu mieliśmy ceny sięgające powyżej 8 zł za kilogram wbc w klasie E. Pod koniec 2020 roku cena spadła poniżej 5 zł, nawet do 4,70 zł. Ta różnica w cenie, na przestrzeni niewielu miesięcy, była olbrzymia.

 Z czym to było związane?

Okres od połowy 2019 roku do pierwszego kwartału 2020 roku był bardzo dobrym okresem dla trzody chlewnej. Zwykle, jak to w takich okresach bywa, producenci świń są skłonni powiększać produkcję. To jest normalny element cyklu świńskiego - w tych dobrych okresach trzody na rynku produkujemy coraz więcej i utrzymujemy coraz więcej, a w tych złych jest tendencja odwrotna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy