Reklama

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego - studia dla pielęgniarek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały sponsora

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego - studia dla pielęgniarek  - Zdjęcie główne

foto Materiały sponsora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zawód pielęgniarki należy do niezwykle trudnych profesji, które wymagają nie tylko dużej wiedzy medycznej, ale i też ciągłego dokształcania się.

Bardzo ważny jest więc wybór odpowiedniej uczelni, która pozwoli zarówno na poznanie teorii, jak i na wykorzystanie jej później w praktyce. Wszystko to zapewnia Wydział Medyczno-Społeczny w Jarocinie. To placówka o bardzo nowoczesnym podejściu do zawodu pielęgniarki. 

Uczelnia w Jarocinie oferuje studia I stopnia w trybie stacjonarnym, studia uzupełniające z tytułem licencjata dla pielęgniarek po liceach i studium medycznym oraz studia podyplomowe. Tym, którzy myślą o tytule magistra, szkoła umożliwia kontynuację kształcenia na studiach II stopnia w Dąbrowie Górniczej. 

Największą zaletą placówki jest przede wszystkim jej kadra dydaktyczna: profesorowie, doktorzy, lekarze, wykładowcy z uznanych uczelni medycznych, m. in. z Poznania czy Zielonej Góry, i co najistotniejsze, wysoko wykwalifikowane pielęgniarki o różnych specjalizacjach.  

Studenci WSPS poza zajęciami dydaktycznymi i praktycznymi w murach uczelni, odbywają wymagane praktyki zawodowe w szpitalach w Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Śremie, Kaliszu, Koninie, Środzie Wielkopolskiej lub w Wolicy. To co wyróżnia placówkę jarocińską, to zajęcia praktyczne przeprowadzane w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w Dąbrowie Górniczej. To nic innego, jak „szpital w miniaturze”, gdzie przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze uczą się na specjalnych symulatorach i fantomach. To bardzo nowoczesna forma prowadzenia zajęć. Studenci mają do czynienia z naturalnymi reakcjami i odruchami człowieka, z parametrami i funkcjami życiowymi prawdziwych organizmów. Uczą się na nich zabiegów opiekuńczych, pielęgniarskich i medycznych. Odpowiednio wyposażone są sale ćwiczeń w jarocińskiej uczelni. Posiada ona w pełni przygotowane sale: geriatryczną, internistyczną oraz pediatryczną. W gabinetach znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny. Szkoła posiada pracownię anatomii, a w przygotowaniu znajduje się gabinet biochemii i biofizyki. Całość warunków do zdobywania wiedzy wieńczy biblioteka naukowa wyposażona w książki i podręczniki ze wszystkich dziedzin medycyny oraz elektroniczny księgozbiór.

Uczelnia prowadzi także kształcenie w ramach studiów podyplomowych. Można wymienić tutaj kierunki: Zarządzanie placówkami w ochronie zdrowia, Geriatria z gerontologią, Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, Zarządzanie zasobami ludzkimi w ochronie zdrowia, Nadzór sanitarno-epidemiologiczny, Prawo w ochronie zdrowia, Dietetyka kliniczna. Władze uczelni planują wkrótce otwarcie kolejnych kierunków studiów licencjackich. 

WSPS w Jarocinie stawia na rozwój trudnej profesji, ale dającej gwarancję zatrudnienia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy