Reklama

Kredyty dla lekarzy – czy są na preferencyjnych warunkach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.freepik.com

Kredyty dla lekarzy – czy są na preferencyjnych warunkach? - Zdjęcie główne

foto www.freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Klient godny zaufania jest dla banku bardzo cenny. Dlatego często może liczyć na nieco lepsze warunki w przypadku takich produktów jak kredyty. Wśród uprzywilejowanych w ten sposób grup znajdują się między innymi przedstawiciele branży medycznej. Sprawdź, czy kredyty dla lekarzy są udzielane na preferencyjnych warunkach.

Lekarz - zawód zaufania publicznego

Zawód lekarza z całą pewnością należy do najbardziej poważanych. Pełniące go osoby są darzone wysokim zaufaniem społecznym. Muszą jednak również dbać o reputację. W połączeniu z dość wysokimi i stabilnymi dochodami wielu lekarzy sprawia to, że są oni bardzo mile widzianymi klientami banków. Instytucje finansowe chętnie udzielają kredytów klientom, którzy stwarzają niskie ryzyko. Dlatego kredyty dla lekarzy często są udzielane na preferencyjnych warunkach.

Poprzez kredyt dla lekarza najczęściej rozumie się kredyt gotówkowy. Może on być pozyskiwany na dowolny cel konsumencki. Bywa stosowany w przypadku nagłego zwiększenia wydatków lub innych czasowych trudności finansowych. Może być też wykorzystany na sfinansowanie dużego zakupu (np. samochodu, wyjazdu wakacyjnego) czy też remontu.

Kredyt dla lekarza – na czym polegają preferencyjne warunki?

Na czym dokładnie polegają przywileje, na jakie może liczyć lekarz starający się o kredyt? Szczegóły zależą od oferty konkretnego banku, najczęściej jednak kredyty dla medyków charakteryzują się:

  • możliwością zaciągnięcia wyższego zobowiązania – wyższą zdolnością kredytową ze względu na zawód kredytobiorcy;
  • niższym oprocentowaniem – bank często pobiera niższą marżę przy kredytach dla lekarzy;
  • brakiem prowizji – jej pominięcie pozwala obniżyć koszt kredytu o kilka procent;
  • prostszymi procedurami – brakiem konieczności ustalania dodatkowego zabezpieczenia kredytu;
  • brakiem konieczności wykupienia ubezpieczenia spłaty – ze względu na wysoki poziom zaufania do tego typu klientów dodatkowa ochrona często jest niepotrzebna.
Z preferencyjnego kredytu dla lekarzy może skorzystać każdy, kto ma prawo do wykonywania tego zawodu. Forma i miejsce zatrudnienia nie mają większego znaczenia. Warunki zwykle są ustalane indywidualnie.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Lekarze są grupą uprzywilejowaną, ale nie oznacza to, że pozostali kredytobiorcy muszą się godzić ze znacznie gorszymi warunkami przy zaciąganiu podobnych zobowiązań. Atrakcyjnych ofert kredytów dostępnych bez względu na wykonywany zawód jest całkiem sporo. Na preferencyjne warunki często mogą liczyć długoletni klienci danego banku, osoby o nieskazitelnej historii kredytowej i osoby o wysokich, stałych dochodach.

Znajdź swój tani kredyt gotówkowy na finanse.rankomat.pl. Dzięki przejrzystym rankingom i kalkulatorom bez trudu wybierzesz najatrakcyjniejszą ofertę kredytu dostosowaną do Twoich potrzeb. Rankomat pozyskuje dane bezpośrednio od banków, dlatego są wiarygodne i aktualne! Dzięki temu podjęcie decyzji staje się znacznie łatwiejsze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy