Reklama

Najbogatsi Polacy 2023. Mają wielkie majątki, ale często pozostają w cieniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat "Forbes" opublikował coroczną listę 100 najbogatszych Polaków. Są na niej także Wielkopolanie. Jednak wielu nazwisk próżno szukać w mediach. Mimo wielkiego sukcesu bogacze - zwłaszcza nowi - nie wychodzą z cienia.

"Forbes" ogłosił, że na tegorocznej liście stu najbogatszych Polaków ubyło miliarderów. W ubiegłym roku było ich 83, w tym jest 78. Pozostali bogacze zgromadzili majątek poniżej miliarda złotych. Jednak żeby znaleźć się na liście, na koncie trzeba było mieć – bagatela – 841 mln złotych. W ubiegłym roku były to 824 mln. 

Bogacze zarabiają pieniądze i nie chcą być osobami medialnymi 

Na liście znalazło się osiem nowych nazwisk. Niektóre z nich mogą niewiele mówić, ponieważ, jak zauważają autorzy listy, biznesmeni coraz częściej chcą być anonimowi. Regułą staje się to, że bogacze niechętnie wypowiadają się publicznie. Doskonałym przykładem jest chociażby podejście właściciela bardzo dynamicznie rozwijającej się sieć sklepów Dino. Pochodzący z Krotoszyna Tomasz Biernacki, bo o nim mowa, mimo że od kilku lat znajduje się w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków, nie chwali się w mediach swoim sukcesem. W sieci na próżno szukać jego komentarzy, relacji z luksusowych wakacji, czy zdjęć z celebrytami. "Forbes" informuje, że podobną politykę ma cała nowa ósemka biznesmenów, którzy debiutują na liście najbogatszych Polaków. 

Jeśli spojrzeć na tegoroczne zestawienie, to mniej więcej jedna trzecia notowanych w nim przedsiębiorców na przestrzeni ostatniej dekady w ogóle nie wypowiadała się publicznie. Tymczasem dekadę temu proporcje były całkiem odwrotne: trzy czwarte z grona najbogatszych Polaków regularnie udzielało wywiadów i było bohaterami artykułów - informuje miesięcznik. 

Bogaci debiutanci i weteran Henryk Stokłosa z synami 

Wśród debiutantów znajdują się m.in. Paweł Grzegorczyk, twórca Keno Energy, spółki działającej w sektorze fotowoltaiki, a także Piotr Miranowski, producent znanego sprayu na owadów i Sławomir Gojdź, który zajmuje się przetwórstwem ryb (firma Paula Fish). Kolejna debiutantka również zajmuje się branżą rybną. Mowa o Urszuli Siecińskiej ze Suempolu. Na liście obok Józefa Bałdygi z JBB pojawił się również Henryk Stokłosa z synami oraz Andrzej Skiba, z Zakładu Mięsnego "Skiba". 

Chcecie zobaczyć, jak wygląd pierwsza dziesiątka najbogatszych Polaków według "Forbes" i ile biznesmeni mają na koncie? Zajrzycie do naszej galerii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy