15 stycznia ferie rozpoczęli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od 22 stycznia do 4 lutego odpoczywają dzieci z Podlasia oraz Warmii i Mazur. 29 stycznia ferie rozpoczęły się w województwach: lubelski, łódzkim, podkarpacki, pomorski i śląskim. Natomiast od 12 do 25 lutego zimową przerwę od nauki będą mieć uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Ferie 2024. Samochód zostaw w garażu, PKP przygotowało szereg promocji
Wielu rodziców zastanawia się, jak zagospodarować dzieciom wolny czas, aby odciągnąć je od gier i komputerów. Na pewno dobrym sposobem jest poszukanie dla nich – choćby na ostatnią chwię – kolonii lub półkolonii. Niemal w każdym mieście organizowane są różne atrakcje. Warto również – jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić – zorganizować sobie krótki urlop i wyjechać gdzieś z dzieckiem. Gdzie? Najlepsze, wybrane przez nas propozycje, sprawdzisz w galerii na końcu tekstu.Jeżeli przerażają was dłuższe podróże samochodem zimą, warto skorzystać z oferty PKP, która z okazji ferii przygotowała kilka wartych uwagi promocji. I tak, we wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30-procentowy rabat podczas wspólnej podróży co najmniej dwóch osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną). Dodatkowo, jak informuje biuro prasowe PKP, Bilet Seniora uprawnia każdego, kto ukończył 60 lat, do zniżki w wysokości 30% na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii, w 1. i 2. klasie. Aby potwierdzić uprawnienie do zniżki, wystarczy okazać konduktorowi dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty.
Warto również pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, pociągami PKP Intercity podróżują za darmo (w wagonach 2. klasy). Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej. Również studenci mają prawo do ulgi ustawowej, dzięki niej z ważną legitymacją studencką w pociągach PKP Intercity każdej relacji krajowej jeżdżą taniej aż o 51%. Emeryci i renciści mają także prawo do dwóch przejazdów w ciągu roku z ulgą ustawową 37% w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów w komunikacji krajowej.
A może jeszcze jedna zniżka? Wystarczy zebrać od dwóch do sześciu osób
Można również skorzystać z oferty Taniej z Bliskimi, która jest dostępna dla podróży pociągami TLK i IC.
Aby pobrać bilet z wybraną ofertą wystarczy podróżować w grupie od dwóch do sześciu osób, a bilet zakupić najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem przejazdu – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30 procent zniżki od bazowych cen biletów – informuje biuro prasowe PKP.
Co ważne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dzięki czemu osoby do nich uprawnione mogą podróżować jeszcze taniej.
Promocyjna oferta dostępna jest także na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Podróżując w grupie od 2 do 5 osób, wśród których jest dziecko, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego. W ramach oferty PKP Intercity, przygotowanej dla rodzin, wszystkim członkom grupy przysługuje 30% zniżki od bazowej ceny biletu.
Jeżeli zastanawiacie się, gdzie wybrać się podczas ferii, jakie miejsca warto odwiedzić nawet w czasie jednodniowej wycieczki, zajrzycie do naszej galerii poniżej i zobaczcie nasze podpowiedzi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.