Reklama

Nasi mieszkańcy zagrali w "Kogel Mogel 4". Jakie wrażenia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kilkoro młodych mieszkańców Wielkopolski - Stasiu, Wojtek i Ola - jakiś czas temu rozpoczęło swoją przygodę z filmem. Zagrali w filmie "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4", który niedawno miał swoją premierę. Opowiedzieli nam o swoich wrażeniach.

Stasiu ma 11 lat, Wojtek - 10 lat, a Ola - 8 i na co dzień uczą się w szkole podstawowej oraz szkole muzycznej. Scena nie jest im obca. Są częstymi uczestnikami konkursów talentów oraz występów - Wojtek zajął I miejsce zeszłorocznym konkursie "Mamy Talent", który odbywał się w rawickim Domu Kultury - informuje portal rawicz24.pl 

Jak to się stało, ze znaleźli się na planie filmowym tak dużej produkcji? Jak wyjaśnia mama rodzeństwa - Joanna Aleksander-Dolat, będąc we Wrocławiu, przypadkiem trafili do pewnej agencji reklamowej, ale wtedy nic z tego nie wyszło. Jakiś czas później, podczas wakacyjnego wyjazdu do Warszawy zgłosili się do jednej z miejscowych agencji.

To tak działa trochę jak poczta pantoflowa - jak już się jest w bazie jednej agencji - to korzystają z niej również inne - wyjaśnia Joanna Aleksander-Dolat.

I, co ważne - jak podkreśla nasza rozmówczyni - szanująca się agencja nie pobiera pieniędzy za umieszczenie kogoś w swojej bazie danych. Wówczas nie przypuszczała, że będzie to początek fajnej przygody dla dzieci. 

Od reklamy samochodu 

Jakiś czas później agencja się odezwała i zaproponowała dzieciom udział w reklamie samochodu. Uczestniczyli również w nagraniu promocyjnym do drugiej edycji #Hot16Challenge - akcji dzięki której zbierano pieniądze na wsparcie medyków na początku pandemii koronawirsua. Można było ich obejrzeć w paradokumencie "Lombard", serialach - "Nieobecni", "Zawsze warto, "Łowcy cieni" czy filmie "Jak poślubić milionera?". 

Ich najmłodsza siostra, 5-letnia Marysia, niedawno również „zaliczyła” debiut aktorski w serialu "Kasta". Jednak bez wątpienia dzieci najmilej wspominają udział w serialu "Przyjaciółki" - gdzie w swojej scenie jadły lody - a, że było wiele dubli, małym rawiczanom bardzo to odpowiadało. 

Wśród gwiazd

W filmie „Kogel Mogel 4” Ola, Wojtek i Staś zagrali w scenie finałowej, czyli wesela. Niestety, jak zaznaczają państwo Dolat, więcej zdradzić nie mogą, ze względu na zapisy w umowie. 

Rodzice dzieci podkreślają natomiast fenomenalną atmosferę na planie - wręcz rodzinną.

Jak jest przerwa na jedzenie, to wszyscy są wtedy razem - aktorzy, obsługa, reżyser - opowiada pani Joanna.

I, co istotne, dzieci biorąc udział w nagraniach poznają ciekawych ludzi, znanych aktorów - m.in. Małgorzatę Sochę, Katarzynę Skrzynecką, Macieja Zakościelnego czy nieżyjącą już Katarzynę Łaniewską.  

Przy okazji, co podkreśla pan Tomasz, dzieci nabywają przydatnych w życiu umiejętności - np. cierpliwości.

Jedną scenę trzeba powtarzać np. kilkanaście razy - zwraca uwagę tata młodych aktorów.

Zdarza się więc, ze praca na planie z 6 przeciąga się do 8 godzin. 

Tylko fajne role 

Jak przyznają rodzice, dzieci biorą udział w nagraniach najczęściej w wakacje, w czasie roku szkolnego rzadko się to zdarza.

Decydujemy się tylko na naprawdę fajne role - wyjaśnia pani Joanna.

Udział w nagraniach wymaga od nich mobilności, większość planów jest w Warszawie. Nawet, jeśli angaż dostało tylko jedno dziecko, jadą wszyscy

Wtedy dzielimy się. Jeden z rodziców zostaje na nagraniach, a drugi z pozostałymi dziećmi zwiedza - opowiada mama. 

Aktorstwo najwięcej frajdy przynosi Oli, która ma zacięcie artystyczne – lubi także śpiewać. Chłopaki mówią, że na planie jest fajnie, ale Wojtek w przyszłości chce być piłkarzem, a Staś jeszcze się nie zdecydował.

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy