Reklama

Program in-vitro dla Wielkopolski

Opublikowano:
Autor:

Program in-vitro dla Wielkopolski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Pary w całym województwie wielkopolskim będą mogły skorzystać z dofinansowania do zabiegów in-vitro. W budżecie województwa znalazło się na to 300 tysięcy złotych.

Państwo nie dofinansowuje in-vitro od 2016 roku. Jednak w Wielkopolsce funkcjonują gminne programy: w Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, czy Tarnowie Podgórnym.

 

Marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak, deklarował, już w listopadzie, pomoc parom, które potrzebują pomocy, ponieważ mają problemy z posiadaniem dzieci.

 

Realizacja projektu została ostatecznie zatwierdzona 20 grudnia, kiedy to radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zatwierdzili projekt budżetu na 2020 rok.

Ostatecznie start projektu został przesądzony w piątek, 20 grudnia, gdy radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, przegłosowali projekt budżetu na 2020 rok. Przeciwny programowi in-vitro był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Kiedy będzie można uzyskać pomoc z programu in-vitro dla Wielkopolski?

Radni, Koalicji Obywatelskiej, liczą na jak najszybsze zatwierdzenie procedur. Po uzyskaniu opinii Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zostanie ogłoszony konkurs ofert na wybór jego realizatora projektu.

Wielkopolski program jest tworzony na bazie już funkcjonujących rozwiązań.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie o jaka kwotę dofinansowania będą mogły się ubiegać pary. W podobnych tego typu programach jest to najczęściej około 5 tys. zł na procedurę. Para może do niej przystępować maksymalnie dwa lub trzy razy. Dlatego też w pierwszej edycji wielkopolskiego programu pomoc otrzyma maksymalnie kilkadziesiąt par.

 

Wojewódzki program ma charakter pilotażowy. Kwota 300 tysięcy to kropla w morzu potrzeb. W Wielkopolsce jest ponad 220 gmin., a zainteresowanie jest bardzo duże.

Tarnowo Podgórne, najmniejsza gmina w Polsce z własnym programem in-vitro przeznaczy na swój program in-vitro 100 tys. zł, a Poznań - 1,8 mln.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE