Reklama

Jarocin Festiwal 2018. ZOBACZ PROGRAM NA SOBOTĘ

Opublikowano:
Autor:

Jarocin Festiwal 2018. ZOBACZ PROGRAM NA SOBOTĘ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Jarocin. Festiwal. Jarocin Festiwal. Jarocin Festiwal 2018. Sobota na Jarocin Festiwal. Zagrają na Jarocin Festiwal 2018. Artyści na Jarocin Festiwal 2018. Sztywny Pal Azji. Hańba!, PAblovo i Ludziki, Zawiałow. Janerka. Coma. Bokka. 

 

 

Trwa Jarocin Festiwal 2018. Trzy dni, cztery sceny i ponad 40 wykonawców. Wzorem roku ubiegłego wydarzenie odbywa się w przestrzeni miejskiej.

 

 

 

Kto zagra dzisiaj na JF? 

SCENA PARK

17:00 - 17:55

Sztywny Pal Azji

Zespół, który swoje początki miał właśnie w Jarocinie… Sztywny Pal Azjizagra dla Was w licpu! Na scenie pojawi się m.in. Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Jarek Kisiński i Zbigniew Ciaputa, czyli oryginalny skład. Oprócz największych przebojów usłyszymy na pewno utwory z wydanej w 2017 roku płyty „Szara”.

18:10 - 19:05

Hańba!

Nazywają siebie Zbuntowaną Orkiestrą Podwórkową, a swoją muzykę międzywojennym punk-rockiem tworząc fikcyjną opowieść, w której punk nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet).

19:20 - 20:15

Pablopavo i Ludziki

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, to artysta eksperymentujący, grający muzykę alternatywną i nieprzeciętną. Lista jego artystycznych dokonań jest imponująca. Występował w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współpracował także m. in. z Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers.

20:30 - 21:30

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow to zeszłoroczna debiutantka o piorunującej karierze. Wystąpiła na największych festiwalach w kraju, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy. Niech potwierdzeniem tego będzie 5 nominacji do Fryderyków.

21:45 - 22:45

Lech Janerka

Pierwszą gitarę basową wystrugał sobie z… kwietnika. Było to na początku lat 80. Wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno- fonetycznymi pierwszy raz wystąpił w Jarocinie w 1985 roku z Klausem Mitffochem, w roku wydania płyty uznawanej za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka. Rok później nagrał solowy album „Historia podwodna”, który uzyskał podobny status.

23:00 - 00:00

Coma

Po 4 latach Coma wraca na Festiwal w Jarocinie! Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów, który przyciąga swoim rockowym brzmieniem i energetycznymi koncertami. Za wydaną w 2017 roku płytę „Metal Ballads Vol. 1” zostali nominowani do Fryderyków.

00:15 - 01:15

The Dumplings Orkiestra

O żadnym młodym polskim zespole nie było tak głośno jak o The Dumplings. Chwytliwe melodie w połączeniu z elektroniką Kuby Karasia i barwnym głosem Justyny Święs sprawiły, że duet w krótkim czasie zbudował sobie szeroką rzeszę fanów, która nieustannie się powiększa, a koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

01:30 - 02:30

BOKKA

BOKKA to chyba najbardziej tajemniczy zespół na polskiej scenie muzycznej. Na swoim koncie mają występy na festiwalach w kraju i w Europie. 20 kwietnia premierę będzie miał ich trzeci album „Life On Planet B”, który zapowiada elektryzujący singiel „In Love With The Dead Man”.

SCENA RUINY

23:30 - 00:30

Wojciech Bąkowski

Wojciech Bąkowski to jeden z najbardziej oryginalnych polskich artystów, autor filmów animowanych i wideo, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk
i poeta. Lider grup muzycznych KOT i NIWEA. Współtwórca grupy artystycznej PENERSTWO. Jego płyta “Jazz duo”, której fragmenty usłyszycie na koncercie Bąkowskiego ukaże się latem 2018 roku nakładem wytwórni DUNNO Recordings (LP).

SCENA SPICHLERZ

18:00 - 19:00

LØVTE

LØVTE to nowy projekt osób związanych wcześniej z wielkopolską sceną hardcore/punk oraz zespołami takimi, jak Deszcz, Astrid Lindgren czy Angelreich. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album “It is not a lack of love, but a lack of communication”.

19:00 - 20:00

Obsidian Mantra

Obsidian Mantra to polska formacja wykonująca modern/death metal, utworzona w lipcu 2014 roku. Muzyka zespołu czerpie z death/doom metalowych korzeni. Opiera się na nietypowych metrach, gdzie rytmiczne fragmenty dopełniane są wijącymi się melodiami, a black metalowe i eksperymentalne wpływy współistnieją obok klimatycznych elementów.

20:00 - 21:00

Entropia

Entropia jawi się jako kolektyw zwolenników futurystycznej wizji świata opracowanej przez Terence’a McKennę, domagając się powrotu do plemiennej świadomości i odrzucenia materialistycznej cywilizacji, która nas otacza na rzecz doświadczenia psychodelicznego. Wraz z wydaniem zmieniającego świadomość, drugiego albumu „Ufonaut”, zespół zdołał nasycić typową post-blackmetalową scenerię kwaśnym posmakiem, jednocześnie czyniąc pozostawanie w kontrze do wszelkich oczekiwań swoim modus operandi.

21:00 - 22:00

HEGEMONE

Powstały w 2010 roku, poznański kwartet HEGEMONE prezentuje na drugiej, wydanej w maju tego roku nakładem francuskiej wytwórni Debemur Morti Productions płycie „We Disappear”, mocno osobistą interpretację poczerniałego post-metalu, starając się uchwycić niekończący się proces zmian w całym jego przerażającym pięknie

22:00 - 23:00

In Twilight's Embrace

Po dwóch trasach koncertowych promujących nowy album, In Twilight’s Embrace zagoszczą na tegorocznym Jarocin Festiwalu, przynosząc skondensowane, czyste szaleństwo! Ich ostatnia płyta, „Vanitas” to świadectwo dokonującej się transformacji zespołu. Muzycy zmieniają typowy dla nich, przepełniony wyrazistymi melodiami, metal śmierci i kładą nacisk na bezpośredniość oraz atmosferę kompozycji.

 

Scena Rynek jest tym roku sceną otwartą. Ważna informacja dla mieszkańców tej okolicy - koncerty mają się odbywać najpóźniej do 22.00.

Co więc oferuje się widzom, którzy nie zakupią karnetów? 

W sobotę będzie „alternatywnie” - o godz. 13.00 zacznie energetyczny Snowman, po nim zaprezentuje się grupa L.Stadt, łącząca alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country i psychodelii. Będzie po polsku! Na koniec perełka - wyjątkowy koncert pod hasłem „Co ciągle widzę w Niej”, który zacznie się o godz. 15.40. Wielu wykonawców, wiele utworów, które na pewno znacie i chętnie zaśpiewacie (więcej w programie festiwalu obok).

 

Niedziela na Rynku zostanie już od południa opanowana przez dzieci (o atrakcjach czytaj w programie obok). Od godz. 13:45 ma być rapersko (Tau), bajkowo (Baika) i folk-metalowo (Percival Schuttenbach). Te trzy grupy zagrzeją widzów do Finału Mundialu Rosja 2018, który będzie można obejrzeć i przeżyć ze znajomymi na jarocińskim Rynku - początek o godz. 17.00.

 

Scena Spichlerz - do Jarocina wraca metal

Spichlerz Polskiego Rocka będzie na czas festiwalu opanowany koncertami tematycznie.

Piątek 13 to dzień hip-hopu. O godz. 14.00 zacznie się dwugodzinnymi warsztatami, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tym gatunku w zakresie produkcji i scratch sesji, prowadzonymi przez wykonawców wieczornych setów na Scenie Spichlerz. Godzinny występ Wasio (od 19:30) da odsapnąć od rapu, by od 21:30 w murach rockowego muzeum znów zabrzmiały „didżejowskie” bity gości jarocińskiego rapera Sigmy.

W sobotę 14 lipca do Spichlerza i na jarocińską scenę wróci dawno nie słyszany metal. Wystąpi pięć zespołów, początek o godz. 18.00. No to dadzą czadu!

Za to niedziela będzie dla kapel wyróżnionych w tegorocznych Jarocińskich Rytmach Młodych, którym nie udało się znaleźć wśród laureatów. Dajcie im szansę! Zaczynają o 12:00, kiedy jeszcze na pozostałych scenach nic się nie dzieje. (Więcej o koncertach w Spichlerzu w programie na str.10m - 11m)

Kortez w Ruinach - biletów nie ma już dawno

Ruiny kościoła św. Ducha to specyficzna scena. Ze względu na niewielką ilość widzów, którzy mogliby pomieścić się w środku (200 - 250) część wydarzeń była osobno „wejściówkowana”. Jeśli ktoś wybiera się na koncert Korteza, a nie ma jeszcze na niego wejściówki (była do kupienia z karnetem) - może o tych planach zapomnieć. Bilet nie jest już do zdobycia. Na pozostałe wydarzenia będzie zasada wpuszczania „kto pierwszy, ten lepszy” - pierwszeństwo w wejściu na koncert będą miały osoby oczekujące na wejście w specjalnie wydzielonej strefie oczekiwania, strefa będzie otwierana na godzinę przed koncertem. (Więcej o wydarzeniach w Ruinach na str. 10m - 11m)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE