Reklama

Festiwal Piosenki "Młodzieżowej Śpiewaj i walcz!" z Mesajah [ZGŁOŚ SIĘ]

Opublikowano: pon, 19 mar 2018 10:54
Autor:

Festiwal Piosenki "Młodzieżowej Śpiewaj i walcz!" z Mesajah [ZGŁOŚ SIĘ] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Wielkopolska. Kultura. Festiwal. Festiwal „Śpiewaj i walcz!”. Festiwal „Śpiewaj i walcz!” z Mesajah. Mesajah na festiwalu

Do piątku (23 marca) można zgłaszać się do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Piosenki "Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!". Impreza, ja podkreśla organizator, z każdym rokiem się rozrasta. Nadchodzący konkurs ma objąć swoim zasięgiem już całą Południową Wielkopolskę, będzie też kolejna czwarta kategoria.

 


 

Gwiazdą festiwalu jest popularny młodzieżowy artysta Mesajah. - "Śpiewaj i walcz!" ma już dziesięć lat. Zaczynaliśmy w sali OSP jako Festiwal Piosenki Gimnazjalnej - wspomina Tomasz Jankowski, nauczyciel muzyki i twórca Festiwalu. Z każdym rokiem jednak impreza się rozrastała. Trzy lata temu zmieniła swoją nazwę na Festiwal Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" i znacznie zmieniła profil.

 

Obecnie oprócz gimnazjalistów, w szranki konkursowe stają uczniowie szkół podstawowych (kl. IV-VII) oraz ponadgimnazjalnych. W tym roku dochodzi nowa kategoria. W zeszłym roku znacznej ilości solistów na scenie akompaniowali na instrumentach ich rówieśnicy. Doszedłem więc do wniosku, że może warto stworzyć dla nich osobną kategorię i dlatego oprócz solistów zapraszamy także młodzieżowe zespoły wokalno - instrumentalne - dodaje Jankowski.


 

Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 marca 2018 r. w JOK Jarocin. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie, która jest gospodarzem JOK-u stała się w tym roku strategicznym partnerem i pełni rolę współorganizatora imprezy.. Podobnie jak w latach ubiegłych, najlepsi soliści i zespoły zaprezentują się podczas koncertu galowego, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. oczywiście w JOK Jarocin. Jak co roku na finał wystąpi gość specjalny.


 

- Tym razem jest to bardzo popularny artysta młodzieżowy Mesajah, który w Jarocinie pojawi się w towarzystwie swojego zespołu Riddim Bandits oraz chórzystek z duetu I Grades. Manola chciałem zaprosić do Jarocina już dawno, tym bardziej, że jeszcze nigdy nie występował w naszym mieście. Jubileusz "Śpiewaj i walcz" to doskonała okazja - mówi Tomek Jankowski.


 

Bilety w cenie 30 zł (osoby dorosłe) oraz 10 zł (uczniowie oraz studenci za okazaniem legitymacji) można już nabywać w JOK. Dzieci do lat 6 mają wstęp bezpłatny. Obecnie trwa nabór do konkursu. Zgłaszać się można jeszcze tylko do piątku 23 marca 2018 r.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE