Reklama

Przyszedł na świat przy dźwiękach fajerwerków. Maurycy to pierwsze dziecko urodzone w 2023 r. w Poznaniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poznan.pl

Przyszedł na świat przy dźwiękach fajerwerków. Maurycy to pierwsze dziecko urodzone w 2023 r. w Poznaniu - Zdjęcie główne

Maurycy to pierwsze dziecko urodzone w 2023 r. w Poznaniu | foto poznan.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Przyszedł na świat, gdy inni przy dźwiękach fajerwerków witali Nowy Rok. Maurycy jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2023 roku w Poznaniu. 

Maurycy na świat przyszedł w noc sylwestrową, w Szpitalu Świętej Rodziny. 

Chłopczyk jest pierwszym noworodkiem, który urodził się w Nowy Rok w Poznaniu. Z wizytą powitalną do maluszka wybrał się wiceprezydent miasta.

-  Gratuluję zdrowego synka - podkreślił Jędrzej Solarski, przekazując upominki mamie Maurycego - pani Justynie. - Życzę mu szczęścia i sił, by wyrósł na wspaniałego człowieka, a Państwu dużo sił i wytrwałości w opiece nad nim - dodał wiceprezydent. 

Rodzice Maurycego mieszkają w Koziegłowach pod Poznaniem. Maurycy jest ich drugim dzieckiem.

Warto odnotować, że w ubiegłym roku w Poznaniu urodziło się ponad 12 tysięcy dzieci.

Nie wszystkie z nich to mali mieszkańcy stolicy Wielkopolski - część maluchów mieszka w okolicznych gminach. Najczęściej nadawanymi imionami były: Pola (w Poznaniu przyszło ich na świat 235), Zofia i Helena. Popularnym imieniem była też Julia, a także Hanna. W przypadku chłopców pierwsze miejsce - podobnie jak w poprzednich latach - utrzymało imię Jan (237 osób). Zaraz za nim uplasowały się imiona Leon i Franciszek, a następnie Stanisław oraz Antoni - informuje poznański urząd miasta. 

Zobacz także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy