Reklama

Fit catering dla matek karmiących piersią

Opublikowano:
Autor:

Fit catering dla matek karmiących piersią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Fit catering dla matek, które wciąż karmią piersią swoje dziecko musi koniecznie być zbilansowany i pełen wartości odżywczych. Pamiętajmy, że to, co jemy, powinno być dobre nie tylko dla nas, ale także i dla naszych pociech.

Dlatego warto dopilnować, by nasza dieta nie była dodatkowym stresem dla nas, bo każdy taki stres może wpłynąć na jakość pokarmu. Dlatego lepiej może być dla nas, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z diety pudełkowej. Wówczas odejmiemy sobie zmartwień związanych z planowaniem diety, odpowiednim gotowaniem i liczeniem makroskładników.

 

Fit catering – jakie produkty znajdą się w diecie dla matek karmiących?

Po pierwsze, unikaj jedzenia przetworzonego i skup się na produktach świeżych i ze znanego Ci źródła. Dania instant i tłuste, puste kalorie odstaw na bok, by nie robić krzywdy swojemu dziecku i również sobie. Najważniejsze będą dla Ciebie warzywa i owoce, czyli podstawa piramidy żywieniowej. Dopiero później w hierarchii znajdziemy zboża, czyli pieczywa, kasze i wszelkiego rodzaju ziarna. W trzeciej kolejności znajdziemy białka – zarówno zwierzęce jak i roślinne. Mowa tu o mięsach, rybach, jajach, produktach mlecznych etc.

Unikaj cukrów i ogromnej ilości soli. Pamiętaj też, że ryby, jaja i mięsa nie powinny znajdować się w twoim jadłospisie często. Dodatkowo poczekaj z daniami smażonymi i duszonymi, aż przestaniesz karmić piersią. Bardzo poleca się jedzenie gotowane na parze, które nie traci warości odżywczych, a staje się bardzo lekkostrawne.

Posiłki w twoim dniu powinny być częste i regularne – na przykład co 3 godziny. W ten sposób twój organizm będzie stale zasilany energią i unikniesz napadów głodu, które sprawią, że możesz sięgnąć po coś nieodpowiedniego dla twojej diety.

 

Suplementacja podczas stosowania diety pudełkowej dla matek karmiących

Przy prawidłowo prowadzonej diecie dla matki karmiącej piersią może okazać się, że żadna suplementacja nie jest konieczna, a jeśli już chcecie, to każdą taką decyzję powinno się konsultować z dietetykiem. Sprawa zaczyna wyglądać inaczej, jeśli matka karmiąca nie spożywa mięsa – wówczas może stać się tak, że niezbędne stanie się suplementowanie witaminy B12. Dodatkowo konieczne może być wapno – to z kolei w wypadku, jeśli matka jest na diecie bezmlecznej.

W każdym jednak wypadku konieczne jest konsultowanie kolejnych zmian w jadłospisie (i suplementacji) z dietetykiem, żeby osiągnąć najlepszy możliwy efekt, czyli pokarm zdrowy dla dziecka. Dieta cateringowa na dowóz jedynie pomoże nam dopasować swoje zdrowe i pełnowartościowe posiłki do rytmu dnia i wymagań, jakie stawia przed nami macierzyństwo.

Młode mamy z pewnością docenią też czas, który uda im się oszczędzić na gotowaniu codziennych posiłków. Wolne chwile będą świetną szansą na zabawę z pociechą, czy też odespanie długich nocy spędzonych przy łóżeczku malucha.

Bez obaw – dieta pudełkowa od https://bedietcatering.pl/poznan/ zadba o Ciebie nie tylko, gdy chcesz zadbać o swoją sylwetkę. Pomoże Ci ona też przejść sprawnie przez ten wymagający czas, jakim jest początek macierzyństwa i zapewni zarówno Tobie, jak i twojemu dziecku świetne i świeże pożywienie, o którego pochodzenie nie będziesz musiała się obawiać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE