Reklama

Aurelia jest behawiorystką zwierząt. Prowadzi kocie przedszkole.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne Aurelii Dastych-Popież

Aurelia jest behawiorystką zwierząt. Prowadzi kocie przedszkole.  - Zdjęcie główne

Aurelia Popież-Dastych | foto Archiwum prywatne Aurelii Dastych-Popież

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Aurelia Popież-Dastych była sprzedawała w sklepie, ale postanowiła pójść za swoją największą pasją - miłością do psów i kotów. Został behawiorystką zwierząt. Uczy ludzi zrozumieć psy i koty. Prowadzi kocie przedszkole.

Aurelia Papież-Dastych zawsze interesowała się psychologią i zwierzętami, ma 3 psy i kota. Praca w schronisku dla zwierząt w Radlinie również wiele jej uświadomiła. Bycie bahawiorystką to nie tylko praca, to również hobby.

Czym zajmuje się behawiorysta zwierząt

Behawiorystyka łączy wiedzę z biologii, etologii, dietetyki oraz podstaw psychologii. Podstawy psychologii pomagają poznać pracę mózgu, pojmowania, funkcjonowania, technik uczenia oraz zasady poszczególnych zachowań. 

Jak zostać behawiorystą zwierząt

Aby zostać behawiorystą zwierząt, należy odbyć odpowiedni kurs i szkolenie. Aurelia Popież-Dastych ukończyła kurs behawiorysty zwierząt jako dyplomant w COAPE Polska. 

Moim tutorem był mgr Andrzej Kłosiński - psycholog z wieloletnim doświadczeniem i pierwszy w Polsce behawiorysta zwierząt oraz założyciel polskiego oddziału COAPE. Andrzej ukończył kurs w Wielkiej Brytanii - opowiada 

Na czym polega praca behawiorysty zwierząt

Praca Pani Aurelii polega na analizie zachowania zwierząt i opracowaniu planu terapii. To praca z psem, kotem i jego opiekunem. Przekazuję wiedzę o  zapotrzebowaniu zwierząt zgodnie gatunkiem i rasą, uczę właściwej  komunikacji międzygatunkowej i wewnątrzgatunkowej. Wyjaśniam, że  zwierzęta również mają uczucia, co przeżywają w sytuacjach stresujących. Jako  behawiorysta współpracuje z lekarzami weterynarii, gdy problemy zwierząt  związane są z ich stanem fizjologicznym. Rozumie doskonale zwierzęta, ale czy umie je nauczyć mówić?

Przeczytaj też inne artykuły:

Czy można zwierzę nauczyć mówić?

To raczej trudna sprawa, ale… Można nauczyć papugę powtarzania słów, choć nie przychodzi to łatwo  Pomimo że zwierzęta nie potrafią mówić ludzkim głosem, świetnie się z nami komunikują, zwłaszcza psy czy konie. Można nauczyć psa rozumienia słów,  dobrym przykładem jest Border Collie o imieniu Rico, który potrafił rozróżnić ponad 200 zabawek.

Czym jest kocie przedszkole?

Pani Aurelia prowadzi “Kocie Przedszkole”. Twierdzi, że zdecydowanie różni się od psiego. Co robi się w kocim przedszkolu?

Zajęcia mają na celu  nauczenie opiekunów odpowiedniego podejścia i opieki. Mają za zadanie wyrobić w kocie pewność siebie oraz przyzwyczaić go do pewnych sytuacji, zabiegów. 

-Podczas zajęć omawiam potrzeby i typowe kocie zachowania, edukuję opiekunów w zakresie podstawowej pielęgnacji i postępowania z kotem. Przekazuję również wiedzę, jak zorganizować mieszkanie albo dom pod  kątem wspólnego życia oraz jak postępować w przypadku choroby - mówi

Pani behawiorystka kocha wszystkie zwierzęta. Ulubioną rasą psów jest Mastif japoński,  ale najbardziej fascynują ją wilki dlatego cieszy ją wzrost ich populacji. 

W przyszłości chciałaby wziąć udział w obserwacjach badawczo-naukowych dzikich zwierząt. Planuje też dalszy rozwój zawodowy. Przed nią dużo szkoleń i mnóstwo nauki.

Też myślisz o zmianie zawodu. Poznaj inne kobiety, które dokonały bardzo ciekawych transformacji zawodowych:

Artykuł pochodzi z portalu magazynona.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy