Reklama

500 plus. Złóż wniosek, bo kasa przepadnie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

500 plus. Złóż wniosek, bo kasa przepadnie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Pobierasz 500 plus? Pamiętaj - 30 kwietnia mija termin złożenia wniosku, który zagwarantuje przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłatę najpóźniej do 30 czerwca 2021r. Tym samym zapewni nam ciągłość wypłaty.

Wnioski o 500 plus można składać do opieki społecznej elektronicznie albo w formie papierowej. Tu ważne są daty. Jeśli złożysz dokumenty na nowy okres w terminie do 30 kwietnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2021r.

To zagwarantuje ci ciągłość wypłaty od pierwszego miesiąca nowego okresu.

W pozostałych przypadkach termin przyznania świadczenia może się nieco przedłużyć. Np. jeśli złożymy wniosek w maju urzędnicy mają czas na wydanie nam świadczenia do końca lipca (oczywiście z wyrównaniem). Jeśli wniosek wyślemy do urzędu dopiero w czerwcu – na wydanie świadczenie będziemy mogli poczekać do końca sierpnia 2021.

Uwaga, ważne!

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021r. będzie gwarantowało, że 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Jeśli zrobimy to po 31 czerwca - świadczenie wychowawcze będzie wypłacone tylko od miesiąca złożenia wniosku.

Przypomnijmy:  nowy okres świadczeniowy potrwa od 1 czerwca 2021r. do 31 maja 2022r. Wnioski można składać za pośrednictwem portalu ministerstwa rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną przez portal PUE ZUS oraz tradycyjnie – w siedzibie opieki społecznej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy