Rosnące koszty pracy ręcznej, na co największy wpływ ma produkcja masowa, spowodowały, że wiele zawodów jest w zaniku. Maleje zapotrzebowanie na usługi szewca czy zegarmistrza, zmienia się także nastawienie konsumentów. Wolą kupić nowy produkt, mimo niższej jakości, niż oddać zepsuty do naprawy. Związane jest to również z bardziej przystępnymi cenami produkowanych masowo produktów.
Wykonywanie wielu profesji wymaga obszernej wiedzy oraz doświadczenia specjalistów, którym obecnie często trudno jest znaleźć następców, co związane jest z innym nastawieniem do szkolnictwa zawodowego. Obecnie jednak niektóre z fachów przeżywają swoisty renesans - jak choćby kowalstwo artystyczne czy snycerstwo (rzeźbienie w drewnie elementów mebli lub wyposażenia wnętrza).
Kim był „puśkarz” i „powrożnik” można przeczytać TUTAJ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.