Reklama

UWAGA! Kiełbasy mogły mieć kontakt z płynem chłodzącym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Główny Inspektorat Sanitarny

UWAGA! Kiełbasy mogły mieć kontakt z płynem chłodzącym - Zdjęcie główne

Kiełbaski marki Bratmaxe zostały wycofane ze sprzedaży | foto Główny Inspektorat Sanitarny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Produkcja, handel, usługi Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że ze sprzedaży zostały wycofane kiełbasy marki Bratmaxe. Decyzja związana jest z tym, że produkt mógł mieć kontakt z mieszaniną wody i płynu chłodzącego.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że ze sprzedaży zostały wycofane kiełbasy marki Bratmaxe. Decyzja związana jest z tym, że produkt mógł mieć kontakt z mieszaniną wody i płynu chłodzącego.

 

GIS zadecydował o wycofaniu ze sprzedaży partii kiełbasek marki Bratmaxe - 5 sztuk, 313 g, których minimalny termin przydatności to 7 lipca 2021 roku. Producentem tego produktu jest niemiecka firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht. 

 

Powodem wycofania produktu jest możliwy kontakt kiełbasek z mieszaniną wody i płynu chłodzącego. Oprócz tego mogą wystąpić zmiany organoleptyczne produktu, które objawiają się gorzkim smakiem. 

 

UWAGA! Kiełbasy mogły mieć kontakt z płynem chłodzącym. Czy może to mieć wpływ na nasze zdrowie?

 

Główny Inspektorat Sanitarny nie posiada danych, które pozwoliłyby ocenić czy spożycie tego produktu może mieć wpływ na zdrowie zdrowie konsumenta, jednak pomimo tego podtrzymuje decyzję o wycofaniu produktu i zaleca nie spożywanie go.UWAGA! Kiełbasy mogły mieć kontakt z płynem chłodzącym. Gdzie można było je kupić?

 

Dystrybutorem kiełbasek marki Bratmaxe w Polsce jest firma Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno. Firma wycofała już produkt ze swoich sklepów. W Wielkopolsce znajdują się cztery markety tej sieci: dwa w Poznaniu, jeden w Komornikach i jeden w Swadzimiu.

 

Oprócz wycofania produktu na drzwiach sklepu zostaną wywieszone kartki z informacją o tej czynności. Państwowy Inspektorat Sanitarny będzie monitorować proces wycofania produktu ze sklepów

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy